Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kierował pod wpływem narkotyków

Policjant z cieszyńskiej drogówki w drodze z domu na służbę zatrzymał kierującego bmw 18-latka, którego zachowanie zwróciło uwagę mundurowego. Jego „policyjny nos” nie zawiódł…

 Mundurowy z Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy w piątkowy wieczór wyjeżdżał z domu do miejsca pełnienia służby w Pogwizdowie.

- W Kaczycach, na ul. Stalmacha, zauważył samochód bmw, którego kierujący na przemian przyśpieszał i zwalniał. Technika wzbudziła u policjanta podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjant ruszył za nim i powiadomił o wszystkim dyżurnego, zapewniając sobie wsparcie. Kilkaset metrów dalej ostatecznie zablokował bmw i zatrzymał kierującego nim 18-latka. Chwilę później przekazał go mundurowym z patrolu – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Okazało się, że18-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2024 roku. To nie wszystko, pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik był negatywny. – Jego zachowanie jednoznacznie wskazywało na to, że jest pod wpływem działania środków zabronionych, co potwierdziło badanie narkotesterem. Wynik wskazał, że kierował był pod wpływem metamfetaminy. Kierowca bmw w rozmowie z policjantami raz był pobudzony, a po chwili stawał się spokojny, nielogicznie formułował zdania i miał problemy z poruszaniem się – wyjaśnia Pawlik.

Zatrzymany został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat więzienie. - Wcześniej już był karany za podobne naruszenie prawa – dodaje rzecznik.
Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-20 15:06:59
edward pilich : To policja po drodze wącha nosem
2021-09-20 15:21:55
Kuba_EDGE: Wczoraj upierdzielał na starej kopalni jak dzikus :D
2021-10-01 06:37:49
labraks: sterylizacja i kamieniołom
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: