Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kiermasz za złotówkę w Cieszynie

20 i 21 marca w holu głównym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie po raz kolejny odbędzie się ''Kiermasz książki używanej''. Minione lata pokazały, że przedsięwzięcie to cieszy się szczególnym zainteresowaniem mieszkańców i trudno się dziwić... swoją domową biblioteczkę możemy uzupełnić kupując książkę już za przysłowiową złotówkę.

Organizatorem „Kiermaszu książki używanej”, który już niebawem zawita do holu Uniwersytetu Śląskiego jest Biblioteka Miejska w Cieszynie.  Akcja, które od wielu lat przeciąga miłośników literatury w tym roku wyjątkowo odbędzie się w marcu. Akcja, kt

20 i 21 marca od godziny 9.00 – 15.00 można będzie nabyć już od złotówki książki zarówno z literatury popularno-naukowej, jak i pięknej. -Kiermasze książki używanej organizujemy od 2008 roku – mówi Magdalena Strządała z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie - Co roku kiermasz organizowany jest w czasie Święta Trzech Braci (sobota i niedziela) przed siedzibą Biblioteki. Od 2009 r. akcja przeniosła się również do holu głównego Uniwersytetu Śląskiego. Do tej pory sprzedaż książek używanych organizowana była jesienią (październik, listopad). W tym roku po raz pierwszy kiermasz odbywa się w marcu. 

Chętnych na zakup książek nie brakuje... 

- Rzeczywiście, zainteresowanie jest bardzo duże, myślę, że głównie z powodu bardzo atrakcyjnych cen - książki kosztują od złotówki do kilku złotych. Sporadycznie można nabyć pozycję droższą – przyznaje M. Strządała - Sprzedajemy książki popularnonaukowe z wszystkich dziedzin wiedzy, oraz literaturę piękną dla dorosłych, a także książki dla dzieci i młodzieży. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się książki podróżnicze, przewodniki turystyczne oraz książki dotyczące szeroko pojętej kultury i sztuki. Bardzo chętnie kupowane są również książki dla małych dzieci.

Rzadko sięgamy po...  - ... książki z literatury młodzieżowej.  Studenci najbardziej zainteresowani są literaturą regionalną, pedagogiczną, filozoficzną oraz socjologiczną – dodaje pani Magda. 

Książki w znacznej mierze pochodzą z darów od Czytelników, którzy zgadzają się na ich sprzedaż. Niewielką część stanowią pozycje wycofane z Biblioteki jak np. wieloegzemplarzowe. - Zebrane ze sprzedaży pieniądze przeznaczone zostaną na zakup najbardziej poczytnych pozycji, głównie z literatury pięknej. Staramy się nabywać kolejne egzemplarze tych książek, na które czeka najwięcej Czytelników - mówią organizatorzy akcji.

(Kiermasz książki używanej 20 i 21 marca 2012 r. w holu głównego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (ul. Bielska 52) w godz. 9.00 – 15.00). 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: