Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kiermasz na Dziedzińcu Zamkowym

Kiermasze Świąteczne już na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny imprez w naszym regionie. Na wydarzenia zapraszają mniejsze i większe miejscowości. Tym razem Stowarzyszenie Miłośników Kończyc Małych zaprasza już jutro (20.12) na kiermasz, który będzie się odbywał na Dziedzińcu Zamkowym w Kończycach Małych. Przypomnijmy, że miejscowy zamek, często nazywany jest „małym Wawelem”.

A co będzie można kupić? Rękodzieło z drzewa - ozdoby choinkowe oraz deski, koryta biesiadne, stroiki z żywej choiny i słomy, szydełkowane aniołki, bombki i chusty, wyroby gliniane . Wianki, dekoracje, ozdoby, szklane słoje i sztuczne choinki. Zabawki, balony z helem. Będą też, kosmetyki i maści naturalne, kosmetyki ekologiczne, herbaty, susze na kompot, olej z pestek dyni, certyfikowane mąki, kasze, makarony, pasty i pesto warzywne, dżemy. Będzie także stały hit kiermaszu, czyli ekologiczna, certyfikowana żywność - kiełbasy, szynki, pasztety, sery kozie i krowie, chleby, bułki i buchty.

Jak zapowiada Sołtys Kończyc Małych, będą także słodkości czyli makowce i cieszyńskie drobne ciasteczka wypiekane według starych przepisów przez Panie z KGW Kończyce Małe. Oprócz tego domowe drobne ciasteczka innych wytwórców, ciasta, pierniki. Pierogi, uszka i inne przysmaki przyrządzone przez Gościniec Zamkowy. Nie zabraknie również żywych choinek- będą świerki, sosny, jodły. Podobnie jak rok temu, będzie można kupić tak karpie na wigilię.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: