Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kielich od Angeli Merkel

Ks. Jan Byrt, proboszcz parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu ma bogatą kolekcję kielichów. Wśród nich najnowszy od kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Kielich z kancelarii kanclerz Niemiec Angeli Merkel otrzymała parafia ewangelicko-augsburska w Szczyrku Salmopolu. Niecodzienny dar przekazała delegacja, której przewodniczył Horst Schwarz. To już piąty kielich, który parafia otrzymała od znanej osobistości.

Wszystko rozpoczęło się od kielicha komunijnego, przekazanego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego z okazji poświęcenia Ołtarza Europejskiego na Kotarzu 5 lat temu. Potem na Salmopol trafiły kielichy: od prof. Jerzego Buzka, byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, prezydenta Niemiec i premiera Holandii. Kielichy są używane, jako naczynia komunijne podczas niedzielnych nabożeństw.  - Przygotowujemy wystawę. Mamy nadzieję, że kielichów będzie więcej. Parafia zwróciła się z prośbą w tej sprawie do wielu osobistości Europy. Mamy nadzieję powiększyć ilość kielichów i zwiększyć ilość
nabożeństw na zewnątrz przy Ołarzu na Kotarzu
- mówi duchowny.

Do Szczyrku kielichy przywiózł Horst Schwarz były nauczyciel w jednej ze Szkół w Hannowerze, wielki przyjaciel Polski i Beskidów.

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: