Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kiedy remont drogi w Istebnej?

Wjeżdżając do Istebnej kierowcy klną. Tak połatanej drogi chyba nie ma w całym regionie. Górale się denerwują. – Jak mają do nas przyjeżdżać turyści, skoro mamy taką drogę? – pytają. W zeszłym roku wyremontowano odcinek DW 941 do Kubalonki. Wyremontowana też jest droga od Kubalonki do Zameczku na Zadnim Groniu. Kiedy przyjdzie czas na drogę przez Istebną?


Od wielu lat w Trójwsi starają się o wyremontowanie drogi od Kubalonki przez Istebną. – Jak mamy zapraszać turystów do nas, jak nawet dobrej drogi tu nie ma. Sami kilkakrotnie musimy wymieniać zawieszenia samochodu, bo psują się raz dwa, jak człowiek dwa razy dziennie jeździ po takich dziurach. Droga jest w opłakanym stanie – mówi Jacek Legierski, który codziennie musi pokonać drogę przez Istebną.

Starania o remont drogi trwają juz wiele lat. – Wiele lat staramy się o remont tego odcinka drogi, wysłane zostało niejedno pismo w tej sprawie. Mamy zapewnienie marszałka, że w przyszłym roku remont tej drogi się sfinalizuje – mówi wójt Istebnej Danuta Rabin.


Wszytko jednak zależy od radnych Sejmiku Wojewódzkiego. - Remont dalszych odcinków DW 941, od Kubalonki w kierunku Istebnej jest planowany. Niestety nie mogę teraz podać żadnych terminów. ZDW w Katowicach jest gotowe do rozpoczęcia tej inwestycji. Problemem są jednak pieniądze. To bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Wszystko zależy od decyzji Sejmiku Samorządowego Województwa Śląskiego, który zatwierdza plany rzeczowe i finansowe dla ZDW w Katowicach – mówi Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.


Jeśli remont dojdzie jednak do skutku, mieszkańców Istebnej czeka horror remontu. Niestety nie ma tam możliwości przeprowadzenia objazdów. Drogę trzeba będzie remontować etapami, wykorzystując ruch wahadłowy. – Przeżyjemy i to, najważniejsze, żeby prace ruszyły, a droga została wyremontowana – dodaje wójt Istebnej.


Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: