Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kiedy i gdzie Msza?

Jesteś na wczasach, a może w innej miejscowości? Masz ochotę uczestniczyć we Mszy Św. Jednak nie wiesz gdzie? Jeśli tak, to stworzono portal internetowy oraz aplikację na telefony z myślą o Tobie.

Wielu z nas wypoczywając lub przebywając w innej miejscowości chce uczestniczyć we Mszy Św. Problem jest szczególny właśnie podczas wakacji, gdzie często jesteśmy poza miejscem swojego zamieszkania. Szukamy wtedy nerwowo najbliższego kościoła, aby np. móc uczestniczyć w niedzielnym nabożeństwie.

Odwieczny problem rozwiązał Piotr Podstawski, który stworzył portal internetowy oraz aplikację na smartfony KiedyMsza.PL. O swoim projekcie pisze tak - Stworzyłem tę stronę z myślą o wygodzie tych, którzy czasami szukają mszy św. w innym kościele, bo są na wakacjach, lub w innym miejscu niż zazwyczaj. Z zawodu jestem informatykiem, tworzę nowoczesne witryny www, zatem zadanie było dla mnie dość proste. Strona sprawdza, skąd się wchodzi (najlepiej przeglądać ze smartphona) i szuka mszy św. w kościołach w okolicy 10km.

Kościoły oraz terminy mszy autor przedsięwzięcia pozyskał z publicznych rejestrów archidiecezji. Oczywiście nie wszystkie dane widnieją w takich spisach. Warto więc abyśmy sami poszukali swojego najbliższego kościoła, zrobili mu zdjęcie, zweryfikowali dane i sprawdzili na mapie. W razie niezgodności z treścią portalu, zaktualizujcie, aby wszystkim ułatwić dostęp do poszczególnych parafi.

Strona zapewne przyda się wszystkim, nie tylko tym, którzy akurat przebywają na wakacjach. Dane o cieszyńskich parafiach znajdziecie również w naszym informatorze TUTAJ. Zapraszamy również do naszego cyklu Kościoły Śląśka Cieszyńskiego.

eMBe

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: