Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kids Games startują już dziś

Dzisiaj (8.07) w Skoczowie rozpoczynają się Kids Games, igrzyska dla najmłodszych oparte na Biblii. Uroczysta ceremonia otwarcia rozpocznie się o 17:00 na rynku miejskim.

Imprezę organizują skoczowskie parafie Kościoła Rzymskokatolickiego, parafia Ewangelicko-Augsburskia, Kościół Zielonoświątkowy "Wspólnota Ewangelii" oraz Misja "Centrum Służby Życia". Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

- Rozgrywki sportowe będą się odbywać od 9 do 13 lipca (wtorek-sobota) od godziny 10.00 do 14.00 w Szkole Podstawowej nr 8 na Górnym Borze w Skoczowie oraz na innych obiektach sportowych na terenie gminy Skoczów. Uroczysta Ceremonia Zamknięcia nastąpi 14 lipca (niedziela) o godzinie 16.00 na Stadionie miejskim w Skoczowie - informuje Joanna Wątorek z Biura Promocji, Informacji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

Igrzyska dla dzieci mają bardzo długą tradycję, sięgającą 1985 roku. Właśnie wtedy, w Hiszpanii, zorganizowano pierwsze zawody sportowe dla dzieci ze szkoły biblijnej. Pomysł okazał się na tyle popularny, iż w niedługim czasie podobne wydarzenia zaczęto organizować w innych krajach (m.in. Egipcie, Kenii, Republiki Południowej Afryki, Indii i Stanach Zjednoczonych). Pierwsza rywalizacja dzieci w Skoczowie miała miejsce w lipcu 2018 roku.

- Dzieci świetnie się bawiły, rywalizowały w wybranych konkurencjach sportowych oraz uczyły się, jak z pomocą Bożego Słowa radzić sobie z różnymi sytuacjami życiowymi, na przykład z niesprawiedliwością. Sam miałem okazję prowadzić zajęcia z grupą koszykówki i było to duża frajda oraz okazja do obserwowania, jak dzieciaki rywalizują, bawią się, ale i integrują oraz uczą praktycznych lekcji życia - wspomina ubiegłoroczną edycję Adam Śliwka, pastor z kościoła Misja „Centrum Służby Życia” w Skoczowie.

Program i inne szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej KidsGames - www.igrzyskaskoczow.pl

Nad wydarzeniem objęliśmy patronat medialny

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-08 16:21:41
wyśmienity cwaniaczek: niezła frekwencja :) !!!! atrakcyjność zajęć weryfikuje zainteresowanie tym czymś . Poza dziećmi ratuszowo - adresowymi zainteresowania brak. jako gmina taki imprezy
2019-07-08 16:24:20
wyśmienity cwaniaczek: a i dzieci wyznające islam są oczywiście dyskryminowane ?!!!!!!!!??? już dzwonię do warszawy w tej chwili :):):)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: