Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kidawa-Błońska wierzy w siłę kobiet

To nie był feministyczny wiec, choć na sali przeważały jednak kobiety. Warszawska posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska była gościem pierwszego spotkania Sekcji Przeszłość i Teraźniejszość Uniwersytetu Trzeciego Wieku, której przewodzi Władysława Magiera.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Cieszyn odwiedziła jednak nie – przede wszystkim – jako polityk, ale jako prawnuczka prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego i Marii Wojciechowskiej oraz polskiego premiera Władysława Grabskiego i Katarzyny Grabskiej.

Posłanka w rozmowie z Władysławą Magierą, która miała miejsce we wtorek (15 października) w COK Dom Narodowy komplementowała Cieszyn. - To urokliwe miejsce. Pamiętam je z czasów festiwalu Romana Gutka, gdzie zawsze witała mnie wspaniała atmosfera i piękna pogoda – mówiła posłanka, prywatnie żona reżysera Jana Kidawy-Błońskiego, która przed wejściem w politykę była filmową producentką.

Jednak cieszyńskie spotkanie z Małgorzatą Kidawą-Błońską było poświęcone kobietom. Posłanka komplementowała mądrość niezwykłych kobiet w swojej rodzinie. - Gdyby nie one i ich rady, być może, nie byłabym tym kim jestem. Kobiety mają niezwykły siódmy zmysł, z którego należy korzystać – tłumaczyła posłanka. I dzieliła się mądrościami swoich babć i prababć. O sile miłości i o potrzebie samodzielności. - Możecie mieć wszystko, ale w każdym momencie z różnych powodów to może runąć. Dlatego musicie być samowystarczalne. A praca najlepiej, by była waszą pasją – tłumaczyła zebranej publiczności.

(łg)

Nie obyło się bez polityki. Mieszkańców Cieszyna interesowała aktywność posłanki w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Posłanka zadeklarowała, że trwają właśnie prace nad kartą seniora, która ma pozwolić na tańsze korzystanie z dóbr kultury przez seniorów, co pozwoli im na częstsze odwiedziny teatrów, muzeów czy sal koncertowych.

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: