Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kiczyce: Sala za 10 mln odebrana

To była jedna z dużych inwestycji w Gminie Skoczów, na którą czekało kilka pokoleń uczniów z Kiczyc. W tamtejszej szkole nie było sali gimnastycznej. Teraz jest - piękna, pachnąca nowością!

O tym, że sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kiczycach powstanie informowaliśmy w 2022 roku: Wyczekana sala gimnastyczna, jak również o późniejszych pracach budowlanych i ich postępach [ Kiczyce: Hala sportowa nabiera kształtów ]

Wczoraj (03.07.2024) dokonano odbioru technicznego obiektu:

- Budynek będzie służył uczniom podczas lekcji wychowania fizycznego, ale też pełnił jednocześnie funkcję świetlicy wiejskiej. W nowym obiekcie powstały szatnie, węzły sanitarne, kotłownia, pomieszczenie magazynowe i socjalne, a co najważniejsze – sala sportowa! Nowy parterowy obiekt połączony został z budynkiem szkolnym m.in. pochylnią wraz z balustradami dla osób z niepełnosprawnością – opisują skoczowskie władze.

W ramach projektu zagospodarowany został również teren wokół szkoły.

- Wykonano nowy dojazd do budynku, miejsca postojowe dla samochodów osobowych bezpośrednio przy wjeździe, boisko zewnętrzne z bieżnią lekkoatletyczną, kołem do pchnięcia kulą oraz rozbiegiem do skoku w dal. Przed samym wejściem na salę powstał plac ze stojakami na rowery i ławkami – chwalą się skoczowscy włodarze.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 11 mln zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – 8,1 mln zł.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-04 22:17:15
Donek: Podziękujcie byłemu burmistrzowi Mirosław Sitko. Gdyby nie on nie byłoby sali i innych wiele potrzebnych inwestycji
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: