Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Każdy chce zobaczyć piranię!

3 700 osób - tyle obejrzało wystawę akwarystyczną w Strumieniu. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zamieszkały unikatowe gatunki ryb pochodzące z całego świata, a goście chętnie je oglądają.

Przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli można oglądać wystawę ryb egzotycznych w Strumieniu, która została zorganizowana w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Wystawa bije rekordy popularności. – Odwiedziło nas juz 3 700 osób. Odwiedzających nie brakuje, zarówno tych grupowych jak i indywidualnych – mówi Agnieszka Korzeniewska ze strumieńskiego MGOK-u. Z wystawą do Strumienia przybył Wojciech Mura, który na bieżąco dogląda ryb.  – Okazuje się że w ludziach drzemie jakaś chęć podglądnięcia przyrody z perspektywy mikrokosmosu. Mamy już pierwsze odzewy i deklaracje osób które chciałyby taką wystawę gościć u siebie – mówi właściciel wystawy.

Na wystawie zgromadzono kilkadziesiąt ryb egzotycznych z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Australii. Pływają one w 7 tysiącach litrów wody. – Zdążyliśmy się już do nich przyzwyczaić. Jako pracownicy, bardzo chętnie podglądamy to podwodne życie – dodaje Agnieszka Korzeniewska. Niedawno do grona ryb dołączył czterdziestocentymetrowy Węgorzyk Ognisty - przepiękna ciemnobrązowa ryba, pokryta czerwonymi plamami i pasami. Kolejnym gościem jest gigantyczny półmetrowy Zbrojnik Lamparci, który wpuszczony do akwarium z piraniami od razu ustalił hierarchię i stał się „szefem” zbiornika. Ma nad nimi przewagę, bo został wyposażony w specjalny pancerz, który chroni go przed ewentualną napaścią koleżanek  z akwarium. Jest też  Arowana Srebrzysta, która charakteryzuje się umiejętnością wyskakiwania na wysokość metra ponad wodę. Spróbowała i w Strumieniu, gdzie przeskoczyła z jednego akwarium do drugiego.

Wielu odwiedzając wystawę chce stanąć oko w oko z piranią, jednak warto też zobaczyć ryby endemiczne, ryby-krokodyle i takie, które wychowują młode w pyskach. Wszystkie żyją w naturalnych dla siebie środowiskach.  – Cały czas się u nas coś zmienia. Aktualnie czekamy na potomstwo jednej z rybich par – dodaje  Agnieszka Korzeniewska. Więc nawet jeśli ktoś wystawę już widział może zobaczyć ją ponownie w zupełnie nowej odsłonie. 

Wystawa jest czynna w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury (Rynek 6) codziennie od 10.00 do 20.00. Wstęp 5 zł oraz 3 zł dla grup zorganizowanych po wcześniejszych umówieniu pod nr tel.33 85 70 174 lub mgokstrumien@interia.pl. Wystawa potrwa do 23 marca.  

KODOBRAZ ONLINE 640x180px 15klatek/s (czynne 10.00 - 20.00)

sponsorzy transmisji: Optimal, AB1, RHJ Kuźnik, instalsystem 

ZOBACZ RÓWNIEŻ FOTOREPORTAŻ Z WYSTAWY FOT. JAN BACZA

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: