Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kazanie wygłosił policjant

Dziś rano (2.12.2011) w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie odbyła się msza, na której z inicjatywy księdza proboszcza Karola Mozora pojawili się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Zebrani modlili się w intencji niechronionych uczestników ruchu drogowego (NURD).

W kościele pw. św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie na porannej mszy pojawili się umundurowani funkcjonariusze z cieszyńskiej drogówki. Z ambony niecodzienne kazanie dla kilkuset osób wygłosił policjant. Mundurowi przypomnieli obecnym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, oraz rozdali odblaski.

- Tym razem krótkie kazanie zamiast księdza wygłosił st. asp. Robert Wajda, który przypominał, że warto być widocznym na drodze. Zwłaszcza teraz kiedy wczesnym porankiem, jeszcze przed świtem, dzieci i dorośli będą wędrować do kościoła na roraty lub do szkoły czy pracy. Dobrze byłoby wybrać dla siebie odzież odblaskową lub mieć przy sobie element odblaskowy, by nawet w ciemnościach być widocznym na drodze – podkreśla asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie.

Na zakończenie policjanci rozdali każdemu odblaski. Ponad 400 opasek odblaskowych trafiło do osób uczestniczących w mszy.
 
- Zachęcamy pieszych, aby korzystali z elementów odblaskowych po zmroku, które dają szansę kierowcy na zauważenie pieszego i wyhamowanie pojazdu  - dodaje rzecznik policji.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: