Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Katowicka do końca września? (foto)

Od wielu tygodni uprzykrza życie mieszkańcom i przejeżdżającym przez Cieszyn - remont ulicy Katowickiej. Na szczęście wydaje się, że widać światełko w tunelu. Czy finał prac niebawem nastąpi?

W związku z trwającym od dłuższego czasu zamknięciem ulicy Katowickiej w Cieszynie i ogromnymi kłopotami komunikacyjnymi z tym związanymi, proszę redakcję o ustalenie terminu otwarcia ulicy do ruchu. Z punktu widzenia codziennego użytkownika tej drogi za skandaliczne uważam, że zamykając ją, nie podano terminu ponownego jej otwarcia. Jedyna informacja, jaką można było uzyskać to cotygodniowy harmonogram prac, który niestety od dawna nie jest aktualizowany. Rozpoczyna się rok szkolny, dzieci dojeżdżające do szkół autobusem linii 22 nie wiedzą, czy dotrą samodzielnie na zajęcia. Rodzice nie wiedzą jak dostarczyć swoje pociechy do szkoły nr 6. W Hażlachu dodatkowo zamknięto ulicę Rudowską, w związku z budową kanalizacji odcinając kolejną drogę prowadzącą do Cieszyna – pisze do naszej redakcji zbulwersowany mieszkaniec Cieszyna.
Sprawdziliśmy. Rzeczywiście, na urzędowej stronie cieszyńskiego magistratu informacje o postępach prac i harmonogramie planowanych robót urywają się początkiem sierpnia. Mamy wrzesień, uczniowie rozpoczęli szkołę a ulica Katowicka w dalszym ciągu jest nieprzejezdna.

Remont daje się we znaki nie tylko mieszkańcom Cieszyna, także sąsiedni Hażlach odczuwa skutki remontu. - Widzimy, jaki to jest ważny trakt komunikacyjny – jego wyłączenie automatycznie spowodowało zwiększenie ruchu na alternatywnych drogach prowadzących do Cieszyna. Jeśli chodzi o mieszkańców, to dojazd do Cieszyna odbywa się przede wszystkim drogami powiatowymi. Cieszy fakt, iż póki co na okres remontu udało się wyeliminować z DW938 ruch tranzytowy samochodów ciężarowych. Jednak zdarzają się przypadki kierowców, którzy nie respektują wprowadzonej organizacji ruchu - takimi sprawami powinna zająć się już drogówka. Co do końca remontu – też się go nie mogę doczekać, zwłaszcza w kontekście ostatnich doniesień medialnych. Mam tylko nadzieję, że poprawa infrastruktury drogowej wynagrodzi nam wszystkim przejściowe utrudnienia - komentuje dla OX.pl wójt Hażlacha, Grzegorz Sikorski.

Zapytaliśmy więc u źródła – w cieszyńskim magistracie – z jakimi jeszcze utrudnieniami i jak długo, borykać się będą podróżujący tą trasą. Z odpowiedzi przesłanej nam przez urząd wynika, że prace mają zakończyć się do końca września. - Remont drogi wojewódzkiej nr 938 od km 19+900 do km 21+735 w miejscowości Cieszyn zakładany jest do końca września br. (pełna przejezdność). Chodnik na całym odcinku został już przywrócony. Ruch autobusów miejskich do dnia 23 września pozostaje bez zmian – pisze w odpowiedzi na nasze pytania Barbara Stelmach – Kubaszczyk z UM Cieszyn.

Jak czytamy w liście, na razie nie dojedziemy do SP nr 6. - Dojazd do szkoły podstawowej nr 6 odbywać się będzie od strony ul. Zajęczej z dojściem pieszym przez ul. Katowicką oraz od strony ul. Wrzosów z dojściem poprzez schody terenowe. Wjazd na teren szkoły nie będzie możliwy.

Cieszyński magistrat przesłał nam również aktualny harmonogram prac. Jak czytamy - W związku z koniecznością realizacji robót bitumicznych w technologii bezszwowej (pełna szerokość jezdni) od dnia 03.09.2018 droga wojewódzka na wymienionych odcinkach będzie nieprzejezdna w godzinach 8:00-17:00. Wykonawca zobowiązuje się informować mieszkańców o postępie robót i możliwościach poruszania się po obszarze budowy na potrzeby wyjazdów i dojazdów mieszkańców oraz lokalnych firm.

Harmonogram przesłany przez urząd:

Odcinek rondo – boisko orlik
1. 05.09.2018 zabudowa warstwy kruszywa rozściełaczem od boiska orlik do ronda.
2. 06.09.2018 zabudowa warstwy podbudowy bitumicznej i-warstwy
3. 08.09.2018 zabudowa podbudowy bitumicznej II-warstwy oraz wiążącej
4. 12.09.2018 wykonanie wjazdów asfaltowych do posesji oraz ul. Zajęczej
5. Planowane układanie w/w ścieralnej 21.09.2018

Odcinek Hażlach – do posesji 84
1. 04.09.2018 zabudowa warstwy kruszywa rozściełaczem na odcinku od punktu ogrodniczego (sprzedaż krzewów) do posesji 84
2. 05.09.2018 rozpoczęcie zabudowy warstwy podbudowy bitumicznej warstwy I-szej
3. 06.09.2018 dalszy ciąg zabudowy warstwy podbudowy bitumicznej warstwa I
4. 07.09.2018 zabudowa warstwy podbudowy bitumicznej (warstwa II)
5. 10.09.2018 zabudowa warstwy bitumicznej wiążącej
6. 11.09.2018 wykonanie wyjazdów asfaltowych do posesji oraz ul. Majowej i Szarotki
7. Planowane układanie w/w ścieralnej 22.09.2018

JB

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-04 20:42:44
q96: Chodnik został na całej długości został przywrócony? Co za bzdury wygaduje pani z ratusza. Była na miejscu, niech ruszy cztery litery i poprowadzi dzieciaki tym chodnikiem w tumanach kurzu i brudu. Bo od strony sklepu ogrodniczego chodnika brak!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: