Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Karwina. Znamy pierwsze gwiazdy Dolańskiego Grómu

23 czerwca przyszłego roku odbędzie się trzynasta edycja festiwalu Dolański Gróm. Impreza organizowana przez karwińsko-frysztackie PZKO zawita do Parku im. B. Němcowej w Karwinie.

Poznaliśmy już też pierwszych wykonawców - na scenie zaprezentują się Curcuma, Happysad, Kombii oraz Pražský výběr.

Curcuma to szczeciński zespół rockowy, który ma na swoim koncie występy na Pol'and'Rock Festival czy Antyfeście Antyradia (który wygrał w 2018 roku). W 2020 roku wydał debiutancki album "Ona", a rok później płytę z akustycznymi aranżacjami utworów "AKU (Acoustic Live Session)".

Happysad to znany polski zespół rockowy, który został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Zagrał ponad 1300 koncertów, a jego wydawnictwa pokryły się pięć razy platyną i trzy razy złotem. Ostatni krążek - "Rekordowo letnie lato" - Kuba Kawalec i spółka wydali w 2019 roku.

Kombii to równie znany polski zespół, który powstał w 2003 roku z inicjatywy Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka i Jana Pluty. Do składu nie dołączył wtedy Sławomir Łosowski, klawiszowiec wcześniejszej grupy Kombi. Ostatni album wydali w ubiegłym roku. 

Z kolei Pražský Výběr to znany czeski rockband założony w 1976 roku, który początkowo w swej twórczości łączył muzykę jazzową z rockiem, by później całkowicie zmienić styl na rockowy i heavymetalowy. Między 1983 a 1986 rokiem nie mogli w ogóle koncertować, gdyż zakazywała tego ówczesna władza. Wydali łącznie pięć albumów, a ostatni "Vymlácený rockový palice" w 2007 roku jako Pražský Výběr II.

KR/grom.cz

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: