Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kartka z życzeniami - namaluj i wygraj

21 listopada Biblioteka Miejska w Cieszynie rozpoczęła konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami. Można powiedzieć, że inicjatywa niesie ze sobą ukryte przesłanie, jakie? By znowu powrócić do starej tradycji i zamiast sms-a i maila posłać w świat świąteczne życzenia, ręcznie napisane na świątecznej kartce.

W Polsce świąteczne kartki wysyłamy dwa razy do roku, z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Okazuje się, jednak ze robimy to coraz rzadziej. Zabiegani często nie znajdujemy chwili, by kupić kartkę, nalepić znaczek i wrzucić do skrzynki.

Konkurs, którego organizatorem jest Biblioteka Miejska w Cieszynie, a dokładniej Filia nr 3 na "Najpiękniejszą kartkę Świąteczną z życzeniami" zachęca do kultywowanie tradycji i obdarowywania świątecznymi kartkami swoich przyjaciół i bliskich. Nikogo nie trzeba przecież przekonywać, jak miło jest otrzymać mały, kolorowy kartonik zapisany odręcznym pismem z ułożonymi przez nas życzeniami. Te kartki doceniamy najbardziej.

Konkurs na świąteczną kartkę skierowany jest do dzieci w wieku do lat 13. Na pomysł jego zorganizowania wpadła Ewelina Gołąb - pracownik Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej, a wszystko po to, by...  - Promować twórczość dzieci i młodzieży, rozwijać ich zdolności manualne, pobudzać do twórczej aktywności i zachęcać do poszukiwania inspiracji ...– podkreśla pomysłodawca konkursowych zmagań – myślę, że konkurs, który zorganizowany został z myślą o dzieciach zachęci również najmłodszych z pobliskiego osiedla do ciekawego spędzenia czasu, zwłaszcza że na  zwycięzców czekają nagrody w postaci książek.

 A więc do dzieła, bo przecież to, co wymaga więcej czasu i wysiłku, jest bardziej doceniane...

Konkurs rozpoczął się 21 listopada (środa) i potrwa do 17 grudnia. Uroczystość rozdania nagród odbędzie się trzy dni później (20 grudnia) w siedzibie Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (ul. Kamienna 3c). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie świątecznej kartki w formacie A4 (składana do A5), dowolną techniką. Pod uwagę brane będą tylko prace indywidualne, każda powinna opatrzona być na odwrocie metryczką (imię, nazwisko, wiek uczestnika, numer tel.).

Tradycja to tradycja. - Oczywiście. Zawsze świąteczne kartki trafiają do rąk moich najbliższych. Taka forma przekazywania życzeń ma niepowtarzalny urok i sprawia radość otrzymującym – podkreśla  Ewelina Gołąb.

Konkurs na "Najpiękniejszą kartkę świąteczną" ogłosił również Miejski Dom Kultury „Prażakówka” w Ustroniu. W plastycznych zmaganiach udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gotowe prace należy składać w sekretariacie w dniach 6-7  grudnia 2012 r. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 12 grudnia. A od 18-19 będziemy mogli podziwiać wszystkie prace podczas wystawy pokonkursowej.

To jednak nie koniec plastycznych zmagań. Dzieci, młodzież i dorośli mogą spróbować swoich sił również w konkursie na "Świąteczny stroik bożonarodzeniowy". Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie jednej pracy wykonanej techniką dowolną do Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach lub Świetlicy GOK w Marklowicach Górnych do 12 grudnia. A więc farby, kredki, pastele...w dłoń i do dzieła. Tu liczy się oryginalność kompozycji, pomysłowość, brak elementów gotowych oraz wkład pracy i estetyka wykonania. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne - świąteczna forma ozdobna, dzieci kl. I - IV, młodzież i dorośli - świąteczny stroik bożonarodzeniowy. Laureatów konkursu poznamy 15 grudnia.

Okres świąteczny sprzyja konkursom, z pewnością głośno będzie jeszcze o niejednym...

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: