Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kartingowy Puchar Moraw - II elminacje

W długi majowy weekend czeskie Vysoke Myto gościło uczestników II eliminacji kartingowego Pucharu Moraw. Spora grupa zawodników trenowała na torze już od piątku. Wśród nich znalazł się także Krystian Holubek (KH Racing Team) z Puńcowa.

Dla Krystiana był to debiut w kategorii Rotax Max Junior, tor bardzo mu się podobał: - Oprócz toru w Pisku to chyba najpiękniejszy obiekt na jakim ścigamy się w całym sezonie - mówi nastolatek: - Wiem, że z powodu skromnego budżetu nie wystąpimy w tym roku w pełnym cyklu, dlatego tym bardziej cieszę się, że udało mi się ścigać właśnie tutaj - dodaje.

Po niedzielnych zmaganiach, poprzedzonych sobotnią "czasówką" Krystian uplasował się na dziesiątej pozycji: - To były dla nas pracowite trzy dni- mówi ojciec zawodnika, a zarazem jego mechanik: - Ten sezon to dla nas przede wszystkim nauka. Ten mały pojazd z prawie trzydziestokonnym silnikiem potrafi przekroczyć na końcu prostej sporo ponad sto kilometrów na godzinę, dlatego wymaga od kierowcy maksymalnego skupienia, odwagi i refleksu. Wyścig w tej kategorii trwa przez czternaście okrążeń toru, a więc w zależności od obiektu, to ponad piętnaście kilometrów, dlatego równomierne rozłożenie sił i kondycja to również czynniki  niezwykle istotne - tłumaczy.

Krystian, mimo młodego wieku (12 lat), jest już dość doświadczonym zawodnikiem: - Krystian jest już na tyle doświadczonym zawodnikiem, iż potrafi mi przekazać sporo cennych informacji na temat ustawień, dlatego mam ogromną nadzieję, że jego jazda będzie coraz szybsza, a tym samym rezultaty coraz lepsze - mówi ojciec Krystiana.

Krystian zaczął trenować w wieku pięciu lat na parkingu byłej kopalni w Kaczycach. W wieku siedmiu  lat wystartował po raz pierwszy w prawdziwych zawodach. Ze względu na polski regulamin, który zezwalał w tamtym czasie na starty kierowców dopiero po dziesiątym roku życia, Krystian rywalizował z kolegami z zagranicy w czesko-słowackim Pucharze Moraw, na torach wyścigowych w Austrii, Czechach i Słowacji. W roku 2009 wystartował we wszystkich eliminacjach pucharu i w kategorii Mini 60 zdobył drugie miejsce. W tym roku powraca do wyścigów po rocznej przerwie w kategorii Rotax Max Junior(125ccm).

Wyniki II eliminacji kartingowego Pucharu Moraw:

I  miejsce  Max Hofer (A)

II miejsce   Michal Dzierža (CZ)

III miejsce   Constantin Scholl (A)

...

X miejsce  Krystian Holubek (PL)

...

Młodszy,polski kolega Krystiana z Simoradza, Szymon Bołuk (Young Karting Team) w kategorii Mini 60 zajął ósme miejsce.

Zawodnika wsparła Kwiaciarnia "Mariusz". Portal OX.PL jest patronem medialnym Krysiana.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: