Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Karta Dużej Rodziny wkrótce w aplikacji mObywatel

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. KDR wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług.

Dzisiaj Kartę Dużej Rodziny posiada ponad milion rodzin wielodzietnych. To zarówno Karty w formie tradycyjnej – aktywnych jest ich 3 291 666, jak i elektronicznej – 992 440. Już wkrótce KDR będzie dostępna w wygodnej i praktycznej aplikacji mObywatel.

Jak podaje na swojej stronie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) Sejm przyjął nowelizację Ustawy o Karcie Dużej Rodziny. Według zapisów nowelizacji To przede wszystkim przeniesienie możliwości wyświetlania elektronicznych Kart Dużej Rodziny do aplikacji mObywatel. Dzięki temu nie będzie konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na rozbudowę funkcjonalności i utrzymania w kolejnych latach dotychczasowej aplikacji.

Ministerstwo informuje, że specyfika aplikacji mObywatel umożliwia rezygnację z konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny – aplikacja ta umożliwi bowiem pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej każdemu posiadaczowi Karty, posiadającemu PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację, który zaloguje się do tej aplikacji.

- Dotychczas posiadacze Karty Dużej Rodziny w wersji tradycyjnej musieli złożyć odpowiedni wniosek, by skorzystać z ich elektronicznej wersji. Wkrótce nie będzie to konieczne – wskazuje Minister Maląg.”

Nowelizacja zawiera także rozwiązania zakładające realizację postulatów gmin w zakresie podniesienia kosztów obsługi do kwoty 17 zł za jedną rodzinę wielodzietną w gminie (obecnie kwota ta wynosi 14,70 zł). Do tego dochodzi także m.in. likwidacja obowiązku sprawozdawczego dla gmin z realizacji ustawy, a także dla starostów w zakresie samorządowych programów dla rodzin wielodzietnych.

Czy nowelizacja Ustawy przyniesie zakładaną pomoc zobaczymy. Jednak w tym miejscu należy pamiętać o tych osobach, które z niej korzystają, a nie czerpią bezprawne korzyści.

AK. MRiPs

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: