Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Karolina Andrzejewska charytatywnie

Karolina Andrzejewska ze Skoczowa nieustannie pracuje artystycznie. Tym razem w hołdzie Depeche Mode i co najważniejsze w celu pomocy innym. Jaki cel szczegółowy przyświeca Artystom? Nowa składanka „Tribute to Depeche Mode Album-The Strongest Covers In The Universe ” to hołd dla zespołu i misja dobroczynna.

„Tribute to Depeche Mode Album-The Strongest Covers in the Universe” to druga oficjalna składanka z coverami Depeche Mode wydana w Polsce. Pierwsza ukazała się 22 lata temu. To nie tylko płyta z ciekawymi aranżacjami popularnych utworów Depeche Mode, ale inicjatywa mająca na celu wsparcie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Tęcza w Oławie, a tym samym niesienie pomocy chorym i potrzebującym dzieciom. Cały dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony zostanie na ten jakże szczytny cel. Inicjatorem akcji stał się oławianin i fan muzyki Depeche Mode Krzysztof Kołtonowski, wydawcą płyty natomiast Marcin Jaglarz, firma Marsound. Podziękowania należą się również firmie Mediapixel oraz Markowi Jarmułowiczowi, który odpowiedzialny był za skład graficzny oraz wszystkim sponsorom, firmom, które wsparły inicjatywę.

Krążek zawiera 13 popularnych utworów Depeche Mode nagranych przez 13 zespołów. To klimatyczne brzmienia z pogranicza rocka i elektroniki. Wśród artystów na płycie znalazła się też Karolina Andrzejewska wraz z własną aranżacją utworu „Only When I Lose Myself”, który miał swoją premierę w czwartek 1 lipca wraz klipem na kanale You Tube.

Klip powstał podczas podróży na wyspy Zielonego Przylądka, przy udziale mieszkańców wyspy Sal, gdzie jak mówi Karolina smutek i nostalgia przeplatają się z radością i miłością do muzyki.

Karolina już od roku pracowała nad aranżacjami różnych znanych utworów takich artystów jak: Lana Del Rey czy Billie Eilish, dzieląć się nimi na swoim kanale YT, jednak to praca nad aranżacją „Only When I Lose Myself”, jak wspomina sama artystka, okazała się najciekawszą podróżą muzyczną, tym bardziej, że pracy nad nową aranżacją towarzyszył szczytny cel, co jeszcze bardziej motywowało do działania. W utworze towarzyszą Karolinie znajomi muzycy.

Skład:
Wokal, aranżacja, elektronika: Karolina Andrzejewska

Klawisze: Justyna Szatny
Bas: Piotr Grzesik z BataliondAmour
Gitara: Robert Kolud z BataliondAmour
Realizacja i mix: Grzegorz Tomaszewski, Studio Centrum
Produkcja: Karolina Andrzejewska, Grzegorz Pytko, Milton Records
Na płycie znaleźli się również tacy artyści jak: Jauntix, Das Moon,Tom Horn, Gregor Home Studio, The Cuts, Jimmy Key, Kris i Karolina, Monolight, Dmarkuse, Miranda Cartell, Exsilence, As Night Falls.

Płytę, cegiełkę można zamówić tutaj: https://jauntix.v.1cart.eu/pl/product/dmze/cd-the-strongest-covers-in-the-universe-depeche-mode-tribute-album-plyta-charytatywna

Karolina pracuje również aktualnie nad autorskim materiałem, angażując sie jednocześnie w wiele ciekawych projektów takich jakich jak wymieniony wyżej Tribute to Depeche Mode czy Jasmeno, (którego twórcą jest Sławomir Nietupski), gdzie miała przyjemność wystapić jako gość, śpiewając do jednego z utworów „Indefinite Antecedents” na płycie ‘Elixir”, a nawet na winylu, bo taki także ujrzał swiatło dzienne. Zachęcamy więc do obserwowania działań artystki i nabycia nowych wydawnictw. Jak Wam podoba się nowa piosenka?

Tutaj poniżej jest piosenka i teledysk:

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: