Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Karciana godzina w szkole

Przez cały ubiegły rok szkolny nauczyciele mieli obowiązek pracować o jedną godzinę w tygodniu dłużej. Za dodatkową godzinę pracy nie dostawali pieniędzy. Od września tego roku muszą pracować jeszcze więcej, a wszystko za sprawą wprowadzenia w życie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowego zapisu w Karcie Nauczyciela

Karciana godzina w szkole – to określenie nauczycieli na dodatkową liczbę godzin pracy. Zgodnie z przepisami dodatkowej godziny nie można jednak poświęcić na zwykłe lekcje, tylko na zajęcia dodatkowe.

- Rozpoczęta w zeszłym roku reforma kontynuowana jest nadal – mówi Zdzisław Bodera, Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych – Rok temu każdy nauczyciel, który posiadał etat 18 godzin lekcyjnych, dodatkowo pracował na rzecz dzieci jedną godzinę tygodniowo, w tym roku będą to dwie godziny. Czas ten wykorzystywany może być między innymi na różne koła zainteresowań, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, pomoc w odrabianiu lekcji lub na gimnastykę korekcyjną.

Szkoła umożliwia atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. W ofercie kół zainteresowań znajdą coś dla siebie miłośnicy sztuki słowa, muzyki, kina, ekologii, czy sportu. Niestety nie zawsze uczniowie z przygotowanej dla nich oferty chcą korzystać.

- Po długich godzinach spędzonych w szkole nie mam już ochoty uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, które odbywają się również na terenie szkoły – mówi 12 letni Adrian.

Innego zdania jest Joasia, uczennica klasy piątej. - Zapisałam się na kółko dziennikarskie w naszej szkole, ale ze względu na małą frekwencję uczestników, grupa na razie nie ruszyła. Pani, która uczy mnie języka polskiego poprosiła, żebym znalazła chętne osoby. Niestety żadna z moich koleżanek nie chce uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich.
 

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: