Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kaplicówka ma tą moc

Tu 22 maja 1995r. modlił się tu bł. Jan Paweł II i tu modlą się tłumy. – To cudowne miejsce o czym świadczyła też Święta Noc Modlitwy – mówi Lidia Wajdzik, zelatorka Apostolstwa Dobrej Śmierci w Diecezji Bielsko- Żywieckiej.

Niedawno na Kapicówce modlił się tłum wiernych i to przez całą noc. Co miesiąc drugiego dnia miesiąca spotykają się też wierni modlący się o łaski u stóp Matki Boskiej z Pompejów.  To cudowne miejsce. Tu wiele osób doświadczyło już wielu łask. Moc Kaplicówki, Matki Boskiej, bł. Jana Pawła II. To wszystko jak mówią członkowie Apostolstwa dobrej Śmierci i Ruchu Pompejańskiego sprawia, że panuje tu cudowna atmosfera do spotkania z Bogiem.  – Ludzie kiedy są w potrzebie biorą do ręki różaniec i zawierzają swoje problemy Matce Bożej. A ona słucha. Czasem jeśli  nawet nie są spełniane nasze oczekiwania, to sprawia, że widzimy nasze życiowe błędy,  Królowa Różańca z Pompejów uratowała już niejedno małżeństwo, podarowała zdrowie, czy nawet nowe życie – opowiada Lidia Wajdzik.

Niedawno na Kaplicówce odbyła się Święta Noc Modlitwy. Przez całą noc czuwały grupy modlitewne z wielu różnych stron. Począwszy od skoczowskich parafii przez Simoradz, Rudzicyę Ustroń, Górki Wielkie, Cieszyn skończywszy na wiernych z Kanady czy USA, którzy łączyli się na modlitwie. – Cieszę się, że mamy tak cudownych kapłanów, że ks. Prał. Alojzy Zuber, wydał zgodę na kult Matki Boskiej Pompejańskiej w Skoczowie, cieszymy się, że błogosławieństwo otrzymaliśmy też od ks. Bp.Tadeusza Rakoczego. Jesteśmy też wdzięczni ks. Markowi Kuligowi za głoszone słowo i ks. Damianowi Suszcze, Ośrodka Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej w Brennej. Dziękujemy wszystkim kapłanom, którzy nas wspierają, którzy się nami opiekują. Co miesiąc drugiego dnia miesiąca mamy mszę święta koncelebrowaną przez kilku kapłanów. To wielka łaska – dodaje Lidia Wajdzik.

Jak dodaje zelatorka, cieszy fakt, że coraz więcej ludzi młodych szuka schronienia i ratunku pod płaszczem Królowej z Pompejów. – Podczas pierwszej Świętej Nocy Modlitwy widziałam sporo młodych osób, które oddały się Matce Boskiej i z ufnością czuwały od godz. 19.00 do popołudnia następnego dnia, a potem dziękowały, ze mogły doświadczyć takich łask – dodaje zelatorka diecezji Bielsko- Zywieckiej.
Na Kaplicówce co miesiąc drugiego dnia miesiąca wierni gromadzą się na czuwaniu pompejańskim.  W Kaplicy św. Jana Sarkandra znajduje się też relikwiarz trzeciego stopnia – różaniec na którym modlił się Jan Paweł II. – Do Matki Boskiej z Pompejów naprawdę warto przyjść – dodaje Lidia Wajdzik. Więcej na ten temat na : www.pompejanska.pl lub www.apostolstwods.pl.


Kolejna Święta Noc Modlitwy  zaplanowana została w Skoczowie na październik.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: