Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Kalendarz Beskidzki'' w Ustroniu

W czwartek 29 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej im. Jana Wantuły w Ustroniu odbędzie się promocja ''Kalendarza Beskidzkiego'' na rok 2015, które poprowadzą Grażyna Staniszewska, wydawca oraz Jan Picheta, redaktor naczelny.

W spotkaniu wezmą udział autorzy tekstów o Śląsku Cieszyńskim z tegorocznej edycji bielskiego almanachu, m.in.: Władysława Magiera, Mirosława Pindór, Szymon Broda i nasza redakcyjna koleżanka Beata (indi) Tyrna, która przedstawi ustrońskich rzemieślników, Beatę i Andrzeja Malców, bohaterów jej reportażu pt. „Drugie życie wołu”. Część artystyczną uświetni recital bielszczanek Krystyny i Joanny Fuczik.

Ukazujący się od 55 lat „Kalendarz Beskidzki” swoją tematyką, jak i zasięgiem, obejmuje — co wielokrotnie podkreślał redaktor Picheta — beskidzką ziemię od Soły przez Olzę aż po Ostrawicę, czyli Żywiecczyznę i cały Śląsk Cieszyński, wraz z Zaolziem. Mieszkańcy naszych regionów zawsze znajdą w nim niebagatelne publikacje o swych małych ojczyznach i ludziach, których zrodziły.

O zawartości tegorocznej edycji Kalendarza, wydawanaego od 2011 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, pisaliśmy niedawno tutaj

(ÿ)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: