Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajto startuje na Litwie

Dwa rajdy w jednym, czyli Rajd Kauno Ruduo, stanowić będzie piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz szóstą Mistrzostw Litwy. Impreza rozgrywana już w najbliższy weekend to jedyny zagraniczny rajd w kalendarzu krajowego czempionatu 2013 i jeden z dwóch na luźnej nawierzchni.

Areną zmagań jednego z najstarszych litewskich rajdów będą szutrowe odcinki w okolicach Kowna. Załogi startujące w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będą miały do pokonania 10 oesów o łącznej długości prawie 170 km, z których większość prowadzić będzie po szutrze, a cztery krótkie, widowiskowe próby wytyczono na asfalcie. Dla rywalizujących w pełnym cyklu LOTOS RSMP liderów klasyfikacji Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana będą to pierwsze w sezonie kilometry oesowe na szutrowej nawierzchni.

Rajd Kauno Ruduo jest nowy w mistrzostwach. Jakie jest Twoje nastawienie?
Kajetan Kajetanowicz: - Bojowe, jak przed każdym innym rajdem :). Niewiele wiemy o tej rundzie i praktycznie wszyscy będziemy poznawać ten nowy rajd. Mam w sobie coś z odkrywcy i lubię czuć dreszczyk emocji. Ta lekka niepewność jeszcze mocniej nas mobilizuje. Czekamy, aby przekonać się co przygotowali dla nas organizatorzy litewskiej rundy. Nie znałem także Rajdu Janner, w którym wystartowaliśmy na początku roku, więc chłonąłem wtedy klimat, nowe trasy, cieszyłem się mogąc rywalizować z najlepszymi w Europie. Na Litwie także nigdy wcześniej nie jechałem, ale z przyjemnością poznam inne drogi, rajdową atmosferę u naszych sąsiadów. Będziemy rywalizować na pojedynczych odcinkach z lokalnymi kierowcami zgłoszonymi do czempionatu Litwy, ale priorytetem są Mistrzostwa Polski i uważnie będziemy przyglądać się przede wszystkim naszej rundzie. Czasu na poznanie specyfiki tras nie będzie zbyt dużo - mamy dwa przejazdy podczas zapoznania, więc mobilizacja i koncentracja sięgać będzie maksimum już od czwartku.

Właśnie - od ostatniej szutrowej rundy, w której startowałeś minął prawie rok. Co to dla Ciebie oznacza?
 - Dla mnie to kwestia odtworzenia sobie jak jeździ się na luźnej nawierzchni, odzyskania wyczucia samochodu, zatem testy są niezbędne i ciężko pracujemy. Dla mojej ekipy technicznej oznaczało to, że nie mieli czasu na świętowanie wygranej w Rzeszowie, ponieważ w ciągu kilku dni musieli przezbroić naszą rajdówkę z wersji asfaltowej na szutrową. Teraz chcemy przypomnieć sobie jaki uśmiech u kibiców wywołuje jazda pełnymi poślizgami. Podczas gdy my będziemy latać bokami na szutrach, wspierani również przez Grupę LOTOS Robert Kubica i Michał Kościuszko będą walczyć w asfaltowym Rajdzie Niemiec. W wolnej chwili będę trzymał kciuki za chłopaków :).

Jarku, czy podczas szutrowych rajdów zmienia się Wasz styl pracy?
Jarek Baran: - Wyjazd na rajd, o którym nie wiemy dużo, jest sporym przedsięwzięciem logistycznym, ale wszyscy w LOTOS Rally Team są gotowi na takie wyzwania. Nasza praca w trakcie zapoznania i rajdu nie różni się od typowej, choć na poznanie specyfiki nowych odcinków nie będzie dużo czasu. Harmonogram skonstruowany jest ciekawie - z jednej strony długie oesy zazwyczaj decydujące o wynikach rajdu, z drugiej - całe sobotnie popołudnie to pokazowe próby rozgrywane na asfalcie. Choć będziemy jednym z pierwszych aut na trasie, co na szutrze nie jest dobrą pozycją wyjściową, to jesteśmy dobrze nastawieni.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana w sezonie 2013 wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team - Grupa LOTOS oraz LOTOS Paliwa - producent paliw LOTOS Dynamic - a także Driving Experience i CUBE.ITG.

Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronie www.kajto.pl, a także na: www.facebook.com/KajetanKajetanowicz
 

źródło: ox.pl/mat.pras
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: