Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Inwestycje w Iskrzyczynie

Trwają prace modernizacyjne na mostku w Iskrzyczynie. Obiekt został uszkodzony podczas powodzi w 2010 roku. Niebawem ruszą prace przy zniszczonej drodze.
Ponad 2 miliony złotych, promesy o takiej wartości trafiły wiosną do gmin powiatu cieszyńskiego. To pieniądze, które wojewoda śląski przekazał na usuwanie skutków powodzi z lat 2010-12. Środki trafiły wówczas m.in. do Brennej, Chybia i Dębowca. W tej ostatniej gminie prace naprawcze już trwają.
 
Na dwóch obiektach w Iskrzyczynie mieliśmy szkody, które powstały po powodzi w 2010 roku – mówi wójt Dębowca Tomasz Branny. Chodzi o mostek i uszkodzenia jednej drogi gminnej tzw. Piekielnej. Most już jest remontowany, droga będzie niebawem. Inwestycje muszą, zgodnie z umowami, być zakończone do końca roku. Pieniądze z promesy wystarczą na te prace. Po przetargu okazało się, że pochłoną one nieco mniej funduszy. Oczywiście gmina pokrywa koszty związane z nadzorem – dodaje wójt.
 
 
 
 
Jak mówi Branny, mostek był przejezdny, ale uszkodzenia po powodzi były bardzo duże, niewiele brakowało, by zdecydowano się na zamknięcie przeprawy.
 
Ale to nie jedyne inwestycje w Iskrzyczynie. Kilka tygodni temu w sołectwie ukończono termomodernizację budynku OSP. Był to projekt, na który uzyskaliśmy dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Udało się wymienić część starych okien, budynek został ocieplony i ma nowa elewację. Została wykonana całą instalacja odgromowa, są nowe kominy – wylicza Branny.
 
Remont mostu i drogi pochłonie nieco ponad 383 tysiące zł. Gmina wyda na ten cel ze swoich funduszy 21 tys. Tymczasem na remont OSP wydano 171 tys zł.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: