Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajto najlepszy na shakedownie

Mierzący niespełna pięć i pół kilometra odcinek testowy Loldia poprzedził start Rajdu Safari, trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, od której swój sezon rozpoczynają Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Polacy w dobrym stylu zaprezentowali nowe barwy swojej rajdówki, uzyskując najlepszy czas w kategorii WRC2 Challenger.

Odcinek testowy (shakedown) to tylko przedsmak tego, co czeka nas w najbliższych dniach. Wyjątkowo trudna i nieprzewidywalna runda WRC to rajd na przetrwanie, w którym liczy się przede wszystkim odpowiednia strategia i tzw. chłodna głowa. Trzeba ją utrzymać przez blisko 370 kilometrów rywalizacji na oesach wytyczonych po bezdrożach Kenii.

Rajd Safari rozpoczyna się już niebawem. Mamy wszystko sprawdzone, samochód działa, jak trzeba, natomiast główna robota dopiero przed nami. Jak do tej pory to najdłuższy rajd w kalendarzu mistrzostw, bardzo nieprzewidywalny. Niesamowicie trudne odcinki, dużo zwierząt, dziur, wielkich kamieni, których jest o wiele więcej niż w ubiegłych latach. To wszystko pozwala mi kochać ten rajd i nienawidzić jednocześnie. Myślę, że największym rywalem na tym rajdzie mogą być ambicje. Walczę ze sobą, bo wiem, że mogę być szybszy w niektórych miejscach, a jednak nie powinienem, chcąc myśleć o finiszu rajdu. To ważne, żeby nie jechać tu tak szybko, jak w Europie i to na razie dla mnie jest trudne. Mimo tego, że mam przejechane dwa Rajdy Safari, to jednak te ambicje cały czas pukają do mojej głowy i będę musiał sobie z tym poradzić. Jestem pozytywnie nastawiony, cały zespół ORLEN Rally Team spisuje się dobrze, auto też. Natomiast, tak jak powiedziałem, wszystko przed nami – mówi Kajetan Kajetanowicz, aktualny mistrz świata WRC2 Challenger.

Tegoroczny Rajd Safari rozpocznie się w czwartek, 28 marca, od SS Kasarani (4,84 km, start o godzinie 12:05 czasu polskiego), poprzedzony środowym odcinkiem testowym (Loldia, 5,4 km, godz. 8:01). Na piątek zaplanowano trzy dwukrotnie pokonywane próby, w tym najdłuższy oes Kedong, mierzący aż 31 i pół kilometra. Sobota i niedziela to również trzy oesy, na których załogi pojawią się dwa razy. Zawody zakończy w niedzielę Power Stage Hell’s Gate.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – ORLEN S.A., a także partner techniczny Delphi, Pirelli, ORLEN Oil, ATC CARGO S.A. oraz SJS S.A.

 

Rajd Safari 2024, nieoficjalne wyniki odcinka testowego (WRC2 Challenger):

Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) 3:49,8 s

Domínguez/Peñate (Citroën C3 Rally2) +8,6 s

Ciamin/Roche (Hyundai i20 N Rally2) +15,1 s

Patel/Khan (Škoda Fabia R5) +16,7 s

Munster/Dumont (Hyundai i20 N Rally2) +17,0 s

Chwist/Heller (Škoda Fabia RS Rally2) +20,1 s

Tundo/Jessop (Ford Fiesta R5) +23,5 s

Díaz-Aboitiz/Sanjuan (Škoda Fabia Rally2 evo) +40,7 s

Singh/Khan (Škoda Fabia Rally2 evo) +42,4 s

Vassilakis/Krawszik (Ford Fiesta Rally2) +45,0 s

 

mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-28 09:16:21
CZARnawy: Kajto & Maciek kciuki zaciśnięte ! Szczęścia i szybkości !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: