Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajetanowicz i Baran po raz drugi wygrywają słynny Rajd Akropolu!

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran po fantastycznej, mistrzowskiej jeździe wygrywają legendarny Rajd Akropolu, jedne z najstarszych i najtrudniejszych zawodów na świecie. Załoga LOTOS Rally Team kończyła na podium 9 z 12 odcinków specjalnych, aż siedem z nich wygrywając w pięknym stylu. Jest to dla nich drugi triumf w liczącej ponad 60 lat imprezie - po raz pierwszy zwyciężyli tu w 2015 roku, rok wcześniej stając na trzecim stopniu podium. Polacy dzięki temu sukcesowi awansują na drugą pozycję w
Finałowa pętla była potwierdzeniem świetnej dyspozycji polskiej załogi. Kajetan i Jarek wygrali wszystkie odcinki specjalne, zwiększając swoją przewagę o ponad minutę. Fenomenalna jazda pozwoliła Kajetanowiczowi na zwiększenie do 112 liczby wygranych prób w FIA ERC. To wielki sukces zespołu LOTOS Rally Team, który udało się osiągnąć rywalizując z silną, międzynarodową konkurencją. 
 
Drugie miejsce wywalczyli liderzy mistrzostw, Portugalczycy Bruno Magalhães i Hugo Magalhães, tracąc do Polaków blisko trzy minuty (+2:58,7 s., Skoda Fabia R5). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny polski duet, Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (+6:05,3 s., Skoda Fabia R5). Podczas finałowej pętli po uszkodzeniu samochodu z rywalizacji wycofali się Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel (Katar/Francja, Ford Fiesta R5), zajmujący do tego momentu trzecie miejsce.  
 
W klasyfikacji sezonowej Rajdowych Mistrzostw Europy Kajetan Kajetanowicz awansował na drugą pozycję i ma już na swoim koncie 72 punkty. Liderem pozostaje Bruno Magalhaes (93 punkty), trzeci jest Aleksiej Łukjaniuk (46), dalej są ex aequo José María López (27) i Marijan Griebel (27).
 
Załogi rywalizujące w cyklu FIA ERC nie będą miały wiele czasu na odpoczynek. Już za dwa tygodnie rozegrana zostanie czwarta runda, Rajd Cypru (16-18.06). Następnie załogi przyjadą do Polski, by wziąć udział w Rajdzie Rzeszowskim (3-5.08). Kolejnym miejscem wielkiej bitwy będzie czeski Rajd Barum (25-27.08), po którym przeniosą się do Włoch, by wziąć udział w nowej rundzie - Rajd di Roma Capitale (16-17.09). Finałowym rajdem będzie Rajd Lipawy, rozgrywany w październiku (6-8.10). 

 - Dokonaliśmy tego, wygraliśmy po raz drugi jeden z najtrudniejszych rajdów na świecie. Marzenia się spełniają - warto dążyć do ich realizacji, cisnąć gaz i nie poddawać się. Wczoraj nie było idealnie, ale byliśmy skoncentrowani na swojej pracy. Mieliśmy trudności, po czym odbijaliśmy je jak piłeczkę. Nie ukrywam, że włożyłem w to dużo pracy – zarówno przed jak i w trakcie zawodów, przez co jestem trochę zmęczony. :) Są rzeczy, na które nie mamy wpływu i trudno sobie z nimi radzić, ale warto próbować. Wielkie podziękowania dla mojego zespołu LOTOS Rally Team i dla wszystkich, którzy w nas wierzyli. Dziękuję kibicom zagrzewającym nas do walki przed komputerami i na miejscu. To był tak wymagający kondycyjnie rajd, po którym z uśmiechem patrzę w przyszłość. - Komentuje Kajetan Kajetanowicz.

Wyniki Rajdu Akropolu 2017, 3. rundy FIA ERC: 
1. Kajetanowicz / Baran (Polska, Ford Fiesta R5) 2:50:40,6 s. 
2. Magalhães / Magalhães (Portugalia, Skoda Fabia R5) +1:58,7 s. 
3. Grzyb / Wróbel (Polska, Skoda Fabia R5) +5:05,3 s. 
4. Tsouloftas / Giraudet (Cypr, Citroen DS3 R5) +7:48,3 s. 
5. Tsolakidis / Dimos (Grecja, Skoda Fabia R5) +15:49,2 s. 
6. Melegari / Barone (Włochy, Mitsubishi Lancer Evo IX) +20:05,6 s.
7. Drymoussis / Drymoussis (Grecja, Subaru Impreza STI) +24:43,5 s. 
8. Banaz / Erdener (Turcja, Ford Fiesta R2T) +25:06,0 s. 
9. Özdemir / Memişyazıcı (Turcja, Ford Fiesta R2T) +26:45,4 s. 
10. Érdi jr. / Papp (Węgry, Mitsubishi Lancer Evo X) +29:11,2 s.
 
Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Europy po Rajdzie Akropolu:
1. Bruno Magalhães (Portugalia) 93 pkt.
2. Kajetan Kajetanowicz (Polska) 72 pkt. 
3. Aleksiej Łukjaniuk (Rosja) 46 pkt.
4. Marijan Griebel (Niemcy) 27 pkt.
5. José Maria López (Hiszpania) 27 pkt.
6. Grzegorz Grzyb (Polska) 22 pkt.
7. Josh Moffett (Irlandia) 20 pkt.
8. Iván Ares (Hiszpania) 19 pkt.
9. Socratis Tsolakidis (Grecja) 19 pkt. 
10. Alexandros Tsouloftas (Cypr) 16 pkt.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-06-05 20:19:24
marian1951: Tak trzymać. Gratulacje!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: