Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńscy gimnazjaliści zwiedzili Trójwieś

31 maja Gimnazjaliści z G-3 w Cieszynie lekcję biologii miast w szkolnych murach mieli w terenie. I to nie byle gdzie. Wraz ze swymi nauczycielkami Aleksandrą Juroszek i Kamilą Pastuszką, pod przewodnictwem Jana Machały z Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie wybrali się do Muzeum Świerka Istebniańskiego w Jaworzynce Wyrch Czadeczce.

Pracownicy Nadleśnictwa Wisła zapoznali zwiedzających ze szkółką leśną, sprzętami gospodarstwa domowego z poprzedniego wieku oraz największa atrakcją - wolierową hodowlą głuszca.

Na Trójstyku granic natomiast uczniowie rozpalili ognisko i posilili się upieczonymi przez siebie kiełbaskami. A najbardziej ambitni wzięli udział w konkursie przyrodniczym. Pierwsze miejsce zdobył Grzegorz Franek, drugie Marlena Gach, trzecie Sebastian Krótki, a tuż za podium znalazła się Zuzanna Wigłasz. Amatorzy zdobywania odznak turystycznych mogli natomiast wpisać do swych książeczek kolejne punkty. - To już kolejna wyprawa do obiektów przyrodniczych w kończącym się roku szkolnym, podczas których kilku uczniów zdobyło II stopień, czyli srebrny odznaki Tropiciel Przyrody PTTK – cieszy się Machała, który od lat propaguje wśród dzieci i młodzieży zdobywanie odznak turystycznych i tematycznych ustanowionych przez PTTK.

A na koniec wycieczki, po sporej dawce wiedzy przyrodniczej cieszyńscy uczniowie zapoznali się z kulturą Trójwsi. W Istebniańskim GOK-u obejrzeli największą koronkę wpisaną na listę UNESCO, a w kościele p.w, Dobrego Pasterza malownicze wnętrze.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-06-06 14:26:45
krzysztof.mm: news godny ox-a
2017-06-06 16:08:05
indi: nie jest to wprawdzie news ale dla tych młodych ludzi jest to ważne. a innym może się przydać podsuwając pomysł by również się tam wybrać na pożyteczną i przyjemną lekcję w terenie
2017-06-06 21:58:03
krzysztof.mm: no jasne, wszystkie wycieczki szkolne powinny tu być opisane<br />i festyny strażackie<br />dancingi ustrońskie też<br /><br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: