Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajetanowicz i Baran na 3. miejscu w RSMP

Po długim pierwszym etapie Rajdu Bohemia załoga Subaru Poland Rally Team utrzymała trzecie miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dziewiątą pozycję w rajdzie. Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran po dziewięciu rozegranych odcinkach specjalnych zajmują także drugie miejsce w grupie N.

Podczas dwukrotnie przejeżdżanej próby otwierającej i zamykającej ostatnią dziś pętlę Kajetan z Jarkiem byli najszybszą polską załogą. Po pokonaniu wszystkich sobotnich odcinków emocje powoli malały, podobnie jak temperatura, która podczas ostatniej dziś wizyty w parku serwisowym spadła do 30 stopni C.

- To był dla nas bardzo udany dzień, a najbardziej jesteśmy zadowoleni z czasów podczas ostatniej pętli - podsumował sobotnie zmagania Kajetan Kajetanowicz. - Świetnie nam się jechało popołudniowe próby. Utrzymaliśmy koncentrację i wysokie tempo do samego końca dnia. Jesteśmy na dobrej drodze do korzystnego wyniku, choć jutro przed nami jeszcze dłuższe niż dziś odcinki. Nadal bardzo istotna będzie nasza forma i wydolność organizmu. Cieszę się, że do Czech przyjechało tak wielu polskich kibiców, na oesach widać wiele biało-czerwonych flag, a kibice pozdrawiają nas nawet na dojazdówkach. Dzięki nim czujemy się tutaj prawie jak u siebie. Serdecznie im dziękuję za gorący doping.

- Bardzo trudny rajd. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że będzie aż tak wymagający - powiedział Jarek Baran po pierwszym dniu rajdu. - Dla mnie najlepszą dotąd marką w Czechach był oczywiście Barum, a tu niespodzianka. Dzisiejszy etap nie był zły. Interesują nas przede wszystkim mistrzostwa Polski, więc jutro zapowiada się zacięta rywalizacja z Michałem Sołowowem. Jednak nie będzie łatwo, ponieważ niedzielne odcinki są długie i podobne do dzisiejszych porannych prób, a te nie były dla nas najlepsze.
 

źródło: inf. pras.
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: