Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Już za 3 dni Kino na Granicy!

Już tylko 3 dni pozostały do rozpoczęcia 19. Kina na Granicy. Święto kinomanów nad Olzą rozpocznie się w piątek, 28 kwietnia.

19. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie w terminie 28 kwietnia-3 maja.

W bogatym programie tegorocznego przeglądu znalazły się m.in. autorskie cykle tematyczne, retrospektywy, kino plenerowe, koncerty, wystawy, ponad 100 projekcji filmowych po obu stronach Olzy i wiele innych atrakcji.

Uroczyste otwarcie Kina na Granicy będzie miało miejsce w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie 28 kwietnia o godz. 19.00. Po uroczystej gali nastąpi projekcja najnowszego filmu „Zwierzęta” w reżyserii Grega Zglinskiego, który krytyka porównuje do „Antychrysta” Larsa von Triera. W ciągu kolejnych dni kinomani zapoznają się z twórczością filmową z Polski, Czech i Słowacji.

Co roku w wydarzeniu bierze udział kilka tysięcy widzów, którzy przez sześć dni zobaczyć mogą ponad 100 filmów kina środkowoeuropejskiego. Najważniejszym punktem programu Kina na Granicy są retrospektywy i autorskie cykle tematyczne. W tym roku będzie można zobaczyć przegląd najważniejszych filmów FAMU, Karoliny Gruszki, Allana Starskiego czy Milana Lasicy.

Kinomani zobaczą m.in. takie obrazy, jak: „Anthropoid” w reż. Seana Ellisa, kino drogi Petra Kubika „Montenegro”, dramat kryminalny „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy czy dokument „Komunia” Anny Zameckiej, a także starsze obrazy, jak "Człowiek z marmuru" (Andrzej Wajda), "Bez końca" (Krzysztof Kieślowski) czy "Pianista" (Roman Polański).

Pełna lista filmów na stronie: kinonagranicy.pl
 

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.


red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: