Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Już w sobotę „Rowerowa Sztafeta Niepodległości”

Już w najbliższą sobotę 22 września w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości wystartuje „Rowerowa Sztafeta Niepodległości” na trasie Zebrzydowice, Kończyce Małe, Pogwizdów, Cieszyn.

Rowerowa Sztafeta Niepodległości uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości i upamiętni miejsca walk niepodległościowych na Ziemi Cieszyńskiej. Sztafeta wystartuje o godzinie 9:00, sprzed Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach, a punktem etapowym będzie Folwark Klimosz w Pogwizdowie ok. godz. 11:00. Sztafeta poprowadzi przez takie miejsca jak: cmentarz w Marklowicach Górnych, pomnik przy kościele parafialnym pw. NMP, pomnik w parku przy UG, cmentarz w Kaczycach, krzyż kpt. C. Hallera Kończyce Małe, pomnik przy kościele parafialnym w Kończycach Małych, pomnik Park Sikory Czeski Cieszyn, dawne koszary 100 p.p. pl. Poniatowskiego, pomnik Niepodległości pl. Słowackiego, rynek, pomnik Cieszynianki Zamek. Meta sztafety to Cieszyn browar, Dworek Cieszyński, Stary młyn ul. Frysztacka – do wyboru. Należy dysponować sprawnym i wyposażonym zgodnie z przepisami rowerem, a uczestników sztafety prosi się o założenie białych lub czerwonych koszulek.

Organizatorami „Rowerowej Sztafety Niepodległości” są Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” w Cieszynie, Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej i Klub Rowerowy „Przerzutka” w Zebrzydowicach, Gminy Zebrzydowice i Hażlach oraz Urząd Miejski Cieszyn. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Wójt Gminy Zebrzydowice Andrzej Kondziołka oraz Prezes Honorowy Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie p. Ryszard Mazur.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-20 07:28:53
wyśmienity cwaniaczek: nale dejcie już spokój z tum niepodległościom . LEpiej by było być niemcem ( od odry do wisły ) a i na wschód od wisły bycie rosjaninem też by wszystkim wyszło na dobre. ZAPEWNE BYŁO BY LEPIEJ NIŻ TERAZ.... powinniśmy zmienić nazwę na ___Pośmiewiskoi popychadło europy środkowej___
2018-09-21 10:11:41
bronek91: wyśmienity cwaniaczek, tak się zastanawiam, dlaczego nie jedziesz do RFN tylko siedzisz w tym ___Pośmiewiskoi popychadło europy środkowej___?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: