Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Już po raz 8! SKOFOT w Skoczowie

W czasach, kiedy aparaty fotograficzne są wszechobecne, przewrotnie fotografia analogowa – bije rekordy fanów. Będzie można to zobaczyć w Skoczowie, podczas Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot”, który rusza w najbliższy weekend.

To już nie tylko chwilowa moda... w ostatnich latach zainteresowanie fotografią analogową wystrzeliło po prostu w kosmos! Coraz więcej, zwłaszcza młodych osób docenia specyficzny „flow” obrazów tworzonych na kliszy. Spokój, skupienie, metafizyka i niepowtarzalność analoga daje możliwość odetchnięcia od cyfry i wsłuchania się w siebie – stwierdza Jerzy Rzechanek, jeden z organizatorów „Skofot”.

Festiwal Fotografii Analogowej zagości w Skoczowie już po raz ósmy.  - W tym roku rozpoczynamy w piątek 7 października od spotkania z profesorem Witoldem Jacykowem. A w sobotę 8 października zaplanowaliśmy spotkania z czterema młodymi, bardzo różnorodnymi artystami: Dominika Popiołek, Bogusz Jan Szulc, Michalina Hendrys i Piotr Radecki. To wszystko w klimatycznym kameralnym studyjnym kinie – Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. Wstęp jest oczywiście darmowy. Jeżeli nie możecie być osobiście zapraszamy także na transmisję online na żywo na naszym profilu na portalu Facebook – zachęca Jerzy Rzechanek.

Festiwal Fotografii Analogowej „Skofot” to impreza odbywająca się już od 8 lat. Propagująca fotografię na kliszy, nie jako lekcję historii lecz jako rozmowę o współczesnej filozofii analoga. Wśród zaproszonych w poprzednich latach artystów były takie nazwiska jak Zbigniew Libera, Wojtek Sternak, Anna Musiałówna, Fundacja Zofii Rydet, Michał Buddabar czy Titus Popławski.

Organizatorem festiwalu jest animator działań kulturalnych i fotograf Jerzy Rzechanek przy wsparcie Stowarzyszenia „Wrzos”, ZSTiO w Skoczowie oraz Urzędu Miasta Skoczów. Honorowy patronat nad wydarzeniem obiął Burmistrz Miasta Skoczów Mirosław Sitko oraz Związek Polskich Artystów Fotografików – Okręg Górski.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: