Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Już dziś spotkanie dot. uchwały krajobrazowej

Chociaż cieszyńska geoankieta, będąca etapem konsultacji społecznych w ramach prac nad przygotowaniem uchwały krajobrazowej dla miasta, została już zakończona, mieszkańcy Cieszyna w dalszym ciągu mają szansę zabrać głos. Już dziś odbędzie się pierwsze z planowanych spotkań, w czasie których osoby zainteresowane będą miały szansę wyrazić opinię, dotyczącą regulacji, która będzie dotyczyła nie tylko przedsiębiorców, ale również mieszkańców.

- Pragniemy zaprosić do zapoznania i się i wypowiedzenia nt. założeń uchwały krajobrazowej, czyli projektowanego prawa miejscowego, które regulować będzie m.in. zasady sytuowania wszystkich reklam w całym Cieszynie, w tym z nakazem dostosowania tych już istniejących – informują osoby odpowiedzialne za prace nad przygotowaniem uchwały krajobrazowej.

Spotkania odbędą się:

  • 3 października (środa) o godzinie 17:30 w Sali Konferencyjnej w Oranżerii Zamku Cieszyn. Będzie to spotkanie otwarte dla przedsiębiorców oraz lokalnej branży reklamowej.
  • 4 października (czwartek) o godzinie 17:30 w Sali Konferencyjnej w Oranżerii Zamku Cieszyn. Będzie to spotkanie otwarte dla mieszkańców i innych osób zainteresowanych.

W czasie trwania spotkań każdy będzie mógł zabrać głos. Wszystkie uwagi, opinie i sugestie zostaną spisane i w miarę możliwości uwzględnione w trakcie przygotowywania pełnego brzmienia uchwały. Warto również zaznaczyć, że uchwała nie jest przygotowywana z myślą o całkowitym usunięciu reklam, ale dostosowaniu ich do określonych standardów. Dzięki temu uniknie się zbytniej koncentracji reklam, która nie jest przyjemna dla oka. Reklamy w dalszym ciągu będą obecne, jednak zgodnie z założeniem, mają krajobraz w odpowiednich miejscach ubogacać, nie zaś psuć. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że reklama jest też narzędziem dla biznesu, zarówno małego, jak i większego, niezbędnym do poprawnego funkcjonowania i informowania klientów o swojej działalności. Narzędziem, które ingeruje w nasze życie. Jak pogodzić te dwie, wielkie potrzeby? Potrzebę ładu przestrzennego, piękna w życiu codziennym z potrzebą odnalezienia się w gąszczu informacji i odpowiedniej komunikacji wizualnej na linii: firma – klient? Zapraszam wszystkich Państwa – mieszkańców, przedsiębiorców i naszych gości – do wspólnej próby odpowiedzi na to pytani i do wypowiedzenia się na temat krajobrazu naszego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii reklam w przestrzeni publicznej – informuje Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: