Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Już czas na ''zimówki''. Policjanci apelują o zmianę opon

Zima wprawdzie jeszcze się nie pokazała, ale temperatury spadają poniżej 7 stopni, co znacznie obniża własności opon letnich. Policjanci apelują - wymieńcie opony, żeby zima Was nie zaskoczyła.

Nie warto już jeździć na oponach letnich – ich właściwości nie są już zachowane – nie tylko niszczymy oponę, ale i narażamy się na ryzyko utraty przyczepności, utratę kontroli nad pojazdem. Śnieg o tej porze roku może spaść w każdej chwili: - Niebawem kierowcy powinni spodziewać się pierwszych opadów śniegu. Aby zmieniająca się aura nie była dla użytkowników dróg zaskoczeniem i kłopotem, już dziś przygotujmy się do zimy wymieniając opony z letnich na zimowe. Należy pamiętać, że spadek temperatury poniżej 7°C znacznie obniża własności opon letnich. Samochód jadący ośnieżoną drogą na letnich oponach z prędkością 50 km/h, ma drogę hamowania o 23 m dłuższą, niż ten sam pojazd wyposażony w opony zimowe – zauważa st. asp. Benedykt Polok z cieszyńskiej Policji.

 - Opony zimowe można bardzo łatwo rozpoznać, bowiem posiadają one oznaczenie w postaci płatka śniegu na tle górskich szczytów. Warto również widzieć, że sprawność takiego ogumienia wzrasta proporcjonalnie do wysokości ich bieżnika, dlatego im wyższy bieżnik, tym lepszą będziemy mieli przyczepność na zaśnieżonej nawierzchni – radzi funkcjonariusz.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: