Jojko z premierowymi punktami, pech Szozdy

Skoczkowie narciarscy mają za sobą inaugurację sezonu FIS Cup 2024/25. Z Niemiec z punktami wróci Szymon Jojko, który w sobotnim konkursie na Rothaus-Schanze (HS109) w Hinterzarten zajął 24. miejsce. O pechu mógł mówić Wiktor Szozda, któremu umknęła runda finałowa o niespełna punkt.

Do Niemiec udało się aż trzynastu reprezentantów Polski, a do zmagań w ramach FIS Cup przystąpił dublet ze Śląska Cieszyńskiego – Szymon Jojko z Istebnej oraz Wiktor Szozda z Wisły. Niestety, w piątkowych zmaganiach obaj uplasowali się na odległych pozycjach – w szóstej „10”. Znacznie lepiej spisali się w dzisiejszym konkursie na Rothaus-Schanze.

Jojko awansował do rundy finałowej, zajmując na półmetku 22. miejsce po skoku na odległość 99,5 m. O pechu mógł mówić Szozda. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wylądował trzy metry bliżej od istebnianina (96,5 m) i został sklasyfikowany na 32. pozycji – awans umknął 18-latkowi o zaledwie 0,6 pkt. Jojko w drugiej serii konkursowej uzyskał 94 m i zawody ukończył na 24. lokacie, dzięki czemu zainkasował siedem punktów do klasyfikacji generalnej FIS Cup.