Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest zimno! Bardzo zimno!

Jest zimno, a nawet bardzo zimno. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnymi mrozami.

To ostrzeżenie pierwszego stopnia. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wysokimi, ujemnymi temperaturami. Termometry mogą pokazać nawet -23 stopnie Celsjusza.

W Beskidzie Śląskim i Żywieckim szykuje się prawdziwie mroźna noc i wyjątkowo mroźny dzień. Temperatury mogą spaść w nocy nawet do -23 stopni Celsjusza. W dzień do – 10 stopni. Dodatkowo synoptycy przewidują wiatr wiejący z prędkością 10-10 km/h.

Zima daje nam się mocno we znaki w najbliższych dniach ma być jeszcze zimniej. Dlatego też warto pamiętać o tych, którzy nie mają dachu nad głową  -Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112 – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Jak co roku, od listopada działa też specjalna infolinia, dzwoniąc pod numer 0 800 100 022 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Swoim zasięgiem infolinia obejmuje teren całego województwa śląskiego. 

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: