Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ferie na lodzie w Brennej

Brenna ten sezon rozpoczęła z nową atrakcją. Tuż za amfiteatrem wyrosło lodowisko w czasie ferii, na tafli lodowiska nie będzie nudy. Swoją filmową propozycję ma też Dwór Kossaków.

Ferie w Brennej kręcą się wokół lodowiska, które jest od tego sezonu główną atrakcją gminy, atrakcji nie brakuje. We wtorki 15.00-16.00 na lodowisku w Brennej zawody i konkursy sportowe, w środy warsztaty pieczenia chleba w nowej „Koziej Zagrodzie”, w piątki ponownie konkursy i zabawy na lodzie w godz. 15.00-16.00, a wieczorem 18.30-20.00 wieczorki jazzowe w hotelu „Kotarz”. Jednak to nie wszystkie propozycje przygotowane z myślą o feriach w gminie Brenna. W czwartek 2 lutego wszyscy chętni będą mogli wymalować taflę lodowiska – początek wielkiego malowania 10.00-12.00. W najbliższą sobotę -4.02. Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu przygotował coś dla młodzieży.  Od godz. 19.00-21.00 zorganizowana zostanie dyskoteka na lodzie. Z kolei w czwartek 9 lutego OPKiS szykuje gratkę dla najmłodszych. Jeśli tylko nie będzie brakowało białego puchu w Brennej powstanie największy zimowy bałwan w Beskidach. Ferie zakończa się również na lodzie w sobotę 10 lutego ponownie dyskoteka na lodzie, tym razem jednak z laserowym światłem. Początek o godz. 19.00.

W FERIE LODOWISKO CIESZY SIĘ SPORYM POWODZENIEM. NA BIEŻĄCO MOŻNA PODGLĄDAĆ TO CO DZIEJE SIĘ NA LODOWISKU DZIĘKI KAMERZE INTERNETOWEJ, KTÓREJ PRZEKAZ MOŻNA ZOBACZYĆ NA WWW.BRENNA.PL

Swój pomysł na ferie ma też Dwór Kossaków w Górkach Wielkich, który zaprasza na kino zaangażowane czyli cykl pokazów filmów dokumentalnych. Pierwszy seans 4 lutego o godz. 17.00. Wyświetlony zostanie polsko-niemiecki film "Nigdzie w Europie", który opowiada o losach czeczeńskich uchodźców, osiedlonych w różnych krajach Europy. Kolejny seans 8 lutego również o godz. 17.00. Będzie to dokument "Szermierze dla Palestyny" Będzie to obraz życia w obozie uchodźców Al-Amari w Ramallach na Zachodnim Brzegu.

Ostatnia projekcja odbędzie się 10 lutego o godz. 17.00. Cykl krótkich dokumentów "Siła silniejsza od przemocy". Film analizuje najważniejsze ruchy społeczne XX wieku. Dokumenty pokazują mechanizmy wykorzystywane przez ówczesnych liderów w walce z rasizmem, opresją i reżimami totalitarnymi w Indiach, Stanach Zjednoczonych i RPA. W ramach cyklu będzie można zobaczyć też dokument o Lechu Wałęsie. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: