Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest ugoda za słowo 'Doda'

Podczas 44. Dni Skoczowa atrakcji dla małych i dużych nie brakowało. Jedną z nich miała być inwazja gwiazd, która do dziś odbija się czkawką przede wszystkim pracownikom Miejskiego Centrum Kultury. Dziś wiemy już, że ugoda została zawarta. A Doda za użycie swojego pseudonimu nie ma już pretensji.


Nikt nie przypuszczał, że 44. Dni Skoczowa tak się zakończą. Imprezę reklamował plakat. Kolorowy, rzucający się w oczy. Na nim szczegółowy harmonogram imprezy. W sobotę najsłynniejsza serbska orkiestra dęta Boban i Marko Marković Orchestra, wcześniej rzut beretem, występy dzieci i wiele, wiele innych.  Mocnym zakończeniem święta Skoczowa miała być Inwazja Gwiazd, a wśród nich Elvis, Monroe, Kupicha i Doda.

Organizatorzy imprezy liczyli na to, że takie zestawienie nazwisk i pseudonimów, będzie dla publiczności sygnałem, że wystąpią aktorzy, nie prawdziwe gwiazdy, bo przecież prawdziwa Merlin Monroe i Elvis z oczywistych przyczyn przybyć by nie mogli… jednak tak się nie stało.


ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY - Inwazja gwiazd w SkoczowiePodczas 44.Dni Skoczowa wystąpili aktorzy z Teatru Polskiego w Bielsku- Białej. Po kilku dniach do Miejskiego Centrum Kultury odezwał się menadżer Dody – tej prawdziwej i zażądał 50 tys. zł. Chodziło o użycie słowa Doda na plakatach, jak argumentował menadżer Dody, mogło to wprowadzić w błąd uczestników imprezy, którzy chcieli odwiedzić Skoczów i zobaczyć Dodę, a nie aktorkę ją udającą.


Dziś wiadomo, że sądu nie będzie i że ugoda została zawarta, a menadżer Dody dogadał się z dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury.– Sprawa została zakończona umową między obiema stronami. Szczegóły tej ugody są objęte tajemnicą, więc nie mogę tego komentować – mówi Jarosław Burdek, menadżer Doroty Rabczewskiej, popularnej Dody. Podobny komentarz usłyszeliśmy od dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie, Roberta Orawskiego. – Sprawa zakończyła się ugodą – mówi.

 
Początkiem lipca, kiedy rozmawialiśmy z burmistrzem miasta Janiną Żagan. Nie było jeszcze wiadomo czy sprawa trafi do sądu, czy zakończy się ugodą. Burmistrz  nie kryła oburzenia żądaniami artystki, zwróciła jednak uwagę, że to nie gmina organizowała imprezę a Miejskie Centrum Kultury „Integrator”.
 
 
Posłuchaj dyrektora MCK Roberta Orawskiego
 

 


Dorota Kochman & JB

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: