Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest szansa na chodnik

W Urzędzie Miejskim w Wiśle odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 942, mającej polegać m.in. na budowie tak długo oczekiwanego chodnika od skrzyżowania ulic Malinka i Czarne do skoczni im. Adama Małysza. Inwestycja ta z pewnością poprawiłaby komunikację podczas zawodów rozgrywanych na obiekcie.

Jak informuje wiślański urząd, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele gminy, Zarządu dróg Wojewódzkich a także Polskiego Związku Narciarskiego i policji. Dyskutowano o roli tego odcinka w trakcie organizacji zawodów na skoczni. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach przedstawił koncepcję przebudowy drogi wojewódzkiej nr 942 na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową ul. Czarne do obiektu skoczni narciarskiej w Wiśle Malince.

Koncepcja ta przewiduje budowę chodnika o całkowitej szerokości 3,5 metra po stronie południowej drogi wojewódzkiej oraz poszerzenie korpusu drogowego i budowę jezdni o szerokości 7 metrów. Przewiduje się także budowę zatoki autobusowej za wjazdem do Ośrodka Wypoczynkowego „Geovita”.

Zaprezentowana koncepcja spełnia oczekiwania organizatora zawodów i władz miasta, dlatego ZDW zleci opracowanie projektu przebudowy drogi. Wygląda więc na to, że oczekiwane prace w niedalekiej przyszłości „ruszą z kopyta”. – czytamy na urzędowej stronie miasta.

Red.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: