Jest punkt, ale niedosyt pozostał

Ekipa spod Równicy zainkasowała pierwszy punkt w rundzie wiosennej, remisując przed własną publicznością z Drzewiarzem Jasienica - 1:1. Dosyć niespodziewanie, po dzisiejszym spotkaniu funkcję trenera Kuźni Ustroń przestał pełnić Jan Furlepa.

Pierwsza część spotkania nie dostarczyła zbyt wielu emocji, ale po zmianie stron kibice już nie mogli narzekać na ich brak. Goście objęli prowadzenie w 50. minucie za sprawą Daniela Jeża, więc ustronianie zamierzali szybko odpowiedzieć. Ta sztuka powiodła im się w 67. minucie, a do wyrównania doprowadził Essama, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie.

Gospodarze wyrównali, ale kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry uratował ich z opresji Paweł Pawela, który obronił rzut karny. Ekipa spod Równicy plasuje się tuż nad strefą spadkową i dążyła do zainkasowania pełnej puli, a dodatkowo goście kończyli mecz w „10”, ale ostatecznie przy ul. Sportowej zespoły podzieliły się punktami.

- Oczywiście, że jesteśmy rozczarowani. Nasz bramkarz obronił rzut karny. Chłopcy od pół roku nie mogą odnieść zwycięstwa i zbyt bardzo chcą wygranej. Tak naprawdę, nie stworzyliśmy klarownej sytuacji, od kiedy graliśmy z przewagą jednego zawodnika – przyznał Jan Furlepa. – Zdobyty punkt, w takich okolicznościach, to ciężko być zadowolonym. Widocznie jeszcze nie zasłużyliśmy na trzy punkty – dodał.