Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest porozumienie

Transkom nie zamknie linii do Pierśćca, gmina Skoczów na ten cel wyłoży pieniądze. Tak w skrócie można opisać porozumienie między skoczowskim samorządem a przedsiębiorstwem komunikacyjnym.

Przypomnijmy, w środę opublikowaliśmy materiał – Gmina dofinansuje kursy?  W artykule opisujemy decyzję skoczowskiej firmy przewozowej Transkom, która z dnia na dzień zdecydowała się zamknąć linię autobusową prowadzącą przez Pierściec Kowale i Wieszczęta. Informacje o tym, że od 1 maja autobusy przez skoczowskie sołectwo nie pojadą, pojawiły się początkiem tego tygodnia.

Nic dziwnego, ruch firmy spotkał się z wieloma komentarzami na profilach społecznościowych. Jedni bronili firmy, mówiąc, że przejazdy po prostu są nieopłacalne. Większość jednak komentujących uważa, że taki ruch, z dnia na dzień stawia pod ścianą tych, którzy z Pierśćca i okolicznych miejscowości muszą się dostać do szkół czy pracy.

Prezes firmy, w rozmowie z OX.pl jako argument podał nierentowność przejazdów. Wskazał jednak na rozwiązanie. Gdyby miasto zdecydowało się wesprzeć finansowo linię, firma nie zawiesi kursów. Tak też się stało. Miasto podpisało z firmą Transkom porozumienie dotyczące linii Skoczów – Pierściec – Skoczów.

Jak informuje Konrad Popławski, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Obronnych Urzędu Miejskiego w Skoczowie - Porozumienie jest do końca roku szkolnego tj. do 30.06.2018 r. Jest to rozwiązanie awaryjne z uwagi na konieczność zapewnienia dzieciom możliwości dojazdu do szkoły w czasie roku szkolnego. Obowiązywały będą wszystkie połączenia zgodnie z rozkładem jazdy.

Koszt, jaki miesięcznie gmina będzie ponosiła to 7.000 zł plus podatek VAT. Jak informuje skoczowski samorząd, w okresie wakacji będą prowadzone rozmowy z przewoźnikami, aby linia Skoczów – Pierściec – Skoczów w dalszym ciągu funkcjonowała. Zostanie zlecona także analiza rynku przewozowego w Skoczowie Polskiej Izbie Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji pod kątem zapewnienia koniecznych kursów z punktu widzenia potrzeb oraz ewentualnego uzupełnienia oferty przewozowej – mówi Konrad Popławski.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-28 07:29:31
IRAs108: No tak, a do Kowali chyba nie dojedzie. Chyba że do krzyżówki z dolnem borem (ferdek chciał tam zrobić rondo swego czasu). Do kuźni którą wyburzyli nie dojedzie. Zresztą nie można było nanieść tam przystanku na mapach w 2013r.
2018-04-28 17:58:24
bronek91: IRAs108<br />Pozostaje Ci zakup własnego środka lokomocji, jeżeli nie posiadasz, korzystanie z istniejącej infrastruktury lub ekonomia współdzielenia. Jeżeli wybierzesz to trzecie rozwiązanie, wszelkim lewicowym raczej lewackim organizacjom jak krytyka dla przy kładu, wytłumacz jak ich pomysły sprawdzają się w praktyce.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: