Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest plac, będą i ławki

W Parku św. Trójcy w Cieszynie stanął kolorowy plac zabaw, który z całą pewnością zachęci do zabawy niejednego malucha. Ponieważ obszar na którym powstał plac zabaw objęty jest ochroną konserwatorską, każdy szczegół tego miejsca został dokładnie zaplanowany.

Miał być gotowy do końca września tego roku - i jest. W Parku św. Trójcy w Cieszynie stanął kolorowy plac zabaw. Inwestycja o wartości 50 tys. zł. w całości została sfinansowana z budżetu Gminy Cieszyn. - Park naprawdę ogromnie zyskał dzięki tej inwestycji. Wcześniej rzadko przychodziłam tu z dziećmi, bo brakowało atrakcji. Zawsze żałowałam, że tak fajne miejsce traci swój urok – mówi Katarzyna Bartek, mama Małgosi i Tomka – Jestem pod wrażeniem i na pewno nieraz odwiedzę to miejsce z moimi pociechami.

Pozytywnie zaskoczona jest również pani Grażyna, która wybrała się na spacer z wnukiem. - Nawet nie wiedziałam, że już plac zabaw został oddany do użytku. Wnuk jest zachwycony... Pamiętam, jak kiedyś przychodziłam tu z własną córką po szkole. Poniżej były tylko dwie huśtawki, ale i tak chętnie tu zaglądałyśmy – wspomina mieszkanka Cieszyna.

Na nowo powstałym placu dzieci mają do dyspozycji zjeżdżalnię i podwójną huśtawkę - jedna z nich przeznaczona została dla młodszych pociech. Jest też huśtawka typu ważka i „kiwak” pojedynczy na sprężynie w kształcie hulajnogi. Wszystko jest kolorowe, estetyczne i przede wszystkim bezpieczne. Podłoże wykonane zostało z miękkiego tworzywa, które zabezpieczy maluchy przed ewentualnymi upadkami. Na tym jednak nie koniec, w przyszłości miejsce to wzbogaci się o nowe ławki i oświetlenie.

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: