Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest kasa na książki

Czytelnicy mają powód do radości, będzie więcej pozycji w książkowej w cieszyńskiej bibliotece. Biblioteka Miejska w Cieszynie otrzymała dofinansowanie z Biblioteki Narodowej w kwocie 30 tys. 50 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. To jeszcze nie wszystko - możecie zgłosić jakie książki chcielibyście aby się znalazły w cieszyńskiej placówce.

Kwota, jaką udało się pozyskać, jest wypadkową kilku czynników, m.in. budżetu instytucji, wielkości księgozbioru, ilości czytelników oraz wypożyczeń na stu mieszkańców.

- Nowości wydawnicze kupować będziemy systematycznie od sierpnia do listopada tego roku. – mówi Izabela Kula, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. - Priorytetem, jak zwykle będzie dla nas literatura piękna dla dorosłych, która cieszy się największym zainteresowaniem wśród naszych czytelników, książki dla dzieci i młodzieży, a także nowości z zakresu literatury naukowej i popularnonaukowej. - dodaje

Warto pamiętać, że mieszkańcy mogą również samodzielnie zgłaszać swoje zapotrzebowanie na książki. Można to zrobić osobiście zgłaszając swoje życzenia odnośnie zakupu bibliotekarkom dyżurującym za ladą, ale również na bibliotecznej stronie www.biblioteka.cieszyn.pl w zakładce „Zaproponuj książkę”.  - Naszym marzeniem jest, by nasi czytelnicy mogli u nas wypożyczyć te same hity książkowe, jakie oglądają na półkach w księgarni. Choć wiem, że jest to raczej niemożliwe, gdyż rynek wydawniczy jest obecnie bardzo płodny, gusta naszych czytelników są zróżnicowane, a środki na zakup nowości ograniczone wierzę, że finansowe wsparcie, jakie udało nam się pozyskać, pozwoli w wyższym stopniu zaspokoić potrzeby czytelnicze mieszkańców naszego miasta i powiatu – podsumowuje Izabela Kula.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: