Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest decyzja w sprawie dworca PKP. To jeszcze nie koniec

Miasto przejmie jednak dworzec PKP? - Jesteśmy bliżej niż dalej - informuje Edyta Subocz, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Przed tygodniem informowaliśmy, że - wedle burmistrza Mieczysława Szczurka - "nie ma dobrej woli ze strony PKP odnośnie przekazania gminie Cieszyn terenu przy ul. Hajduka i dworca kolejowego, spółka ciągle wstrzymuje się z przekazaniem działki i budynku miastu". Dzisiejsza wiadomość pokazuje, że - prawdopodobniej (tak wiele zmieniało się w tej sprawie, że warto zachować ostrożność) - mamy do czynienia z przełomem.

- Burmistrz Mieczysław Szczurek otrzymał do podpisu protokół uzgodnienia warunków przejęcia dworca kolejowego wraz z działką przy ul. Hajduka na której obecnie znajduje się plac przesiadkowy - informuje Edyta Subocz, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Protokół został podpisany przez Jolantę Michalską z PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach. Dokument informuje, że PKP dokona nieodpłatnego przekazania na rzecz Gminy Cieszyn prawa użytkowania wieczystego dwóch działek (dziś znajduje się tam plac przesiadkowy przy ulicy Hajduka) wraz z budynkiem dworca PKP. Nieruchomości te zostały wycenione przez PKP S.A. na 639 355 zł.

Wedle zapewnień Edyty Subocz, burmistrz Mieczysław Szczurek prawdopodobnie podpiszę proponowany dokument. Protokół ten stanowi podstawę wystąpienia do Zarządu PKP S.A. oraz Ministra transportu o wyrażenie zgody o na przekazanie terenu Gminie Cieszyn. Jaka jest szansa, że nieruchomość trafi do miasta? - Jesteśmy już bliżej niż dalej - przekonuje Edyta Subocz.

Sprawdzają się informację branżowego serwisu www.rynek-kolejowy.pl, który 1 marca informował, "że rozmowy z gminą Cieszyn na temat przekazania dworca wraz z przyległym placem są bardzo zaawansowane i powinny zostać sfinalizowane w najbliższych tygodniach".

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: