Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jest akt oskarżenia

 Proces toczyć się będzie przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej. Tutaj skierowany został akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Jaworzynki, który rok temu  zabił rodziców. Za zabójstwo grozi 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. 

Prokuratura Rejonowa w Cieszynie śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa zakończyła w listopadzie.  Andrzej Hołdys, prokurator rejonowy w Cieszynie wyjaśnił, że według opinii biegłych, przygotowanej na podstawie obserwacji psychiatrycznej, mężczyzna jest osobą w pełni poczytalną.

Ciała 66-letniej kobiety i 64-letniego mężczyzny zostały znalezione w domu 6 grudnia ubiegłego roku przez członka rodziny, który zawiadomił policję. Krótko potem zatrzymany został 32-letni syn ofiar. Następnego dnia cieszyńska prokuratura formalnie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci małżeństwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa. 8 grudnia aresztował go tymczasowo sąd rejonowy w Cieszynie. Nieoficjalnie wiadomo, że okoliczności zabójstwa były niezwykle drastyczne. Śledczy nie ujawnili ich.

Prawdopodobne jest, że może z tego powodu wyłączyć jawność procesu, który będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej.

(ach)  

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-12-01 07:25:51
św. Patryk.: Gmina Istebna, to specyficzna społeczność, przez setki lat niemal całkowicie odizolowana od reszty świata i cywilizacji, z wyraźnymi cechami kojarzenia krewniaczego, w sferze kulturowej religijnej czy obyczajowej przysłowiowe sto lat za opicami. To oczywiście nie tłumaczy okoliczności tragedii jaka się tam wydarzyła, ale bez wątpienia wcześniej czy później naukowcy będą badać szczegółowo trójwieś także od tej strony.
2023-12-01 08:05:53
koszor: I po co te głupoty piszesz od rana? Zjedz w spokoju, kawy se zrób i nie wstyrkej sie ku wiecom, kierym nie rozumisz.
2023-12-01 13:07:13
św. Patryk.: koszor spokojnie, jest dobra zmiana spróbuj się dostosować
2023-12-01 13:48:51
Vito: Patryku piszesz ze izolowana od świata, ale to przez istebna wlasnie przechodził Cesarski Trakt. Natomiast o zacofaniu, a wręcz nawet tępactwie, mówimy gdy ktoś na czyimś nieszczęściu uprawia swoje polityczne ideologię. No ale czego spodziewać się po starym, stetryczałym alkoholiku.
2023-12-01 13:48:52
Vito: Patryku piszesz ze izolowana od świata, ale to przez istebna wlasnie przechodził Cesarski Trakt. Natomiast o zacofaniu, a wręcz nawet tępactwie, mówimy gdy ktoś na czyimś nieszczęściu uprawia swoje polityczne ideologię. No ale czego spodziewać się po starym, stetryczałym alkoholiku.
2023-12-01 14:51:52
św. Patryk.: viciulu no co ty, z tym "traktem" to jedziesz klasycznym Pinokiem, goowno prawda, a drogę przez Kubalonkę w szeroki świat w 1932 zbudowano - ale tak w ogóle to o co ci chodzi: chcesz się odciąć od swojego matecznika? od swojej tradycji, pochodzenia, genów, homofobii, ożenków w rodzinie, religii, baranów, trombit, ścieków w potokach? toż to wasz najcenniejszy potencjał, szczególnie teraz kiedy ten obrzydliwy rudy Niemiec Tusk zaczyna Polskę unicestwiać przy pomocy dziesiątków miliardów euro z tej znienawidzonej przez was Unii - i jeszcze a propos alkoholu, to też wasza istebniańska tradycja za kołnierz nie wylewać, a jak pięknie to wyglądało kiedy po sumie całe rodziny w strojach ludowych sunęły do "Ujca", chłopy po setce, baby piwo z sokiem, całe rodziny kontemplowały wizerunek juhasa-patrioty na ścianie gospody - tradycja żywa po dziś dzień tylko niestety ludowych strojów jak na lekarstwo, no cóż
2023-12-01 15:24:57
Vito: Drogę przez kubalonke budowano po rozdzieleniu Slaska Cieszyńskiego i przyłączeniu jego części do Polski. Ale co ja ci pisać będę, ty już wiesz ze przegrałeś swoje życie. Został ci tylko alkohol i nadzieja, ze przywrócą znowu esbeckie emerytury, bo o to ten twój cały skowyt tutaj.
2023-12-02 04:57:31
św. Patryk.: viciulu dziwię się tobie, od dłuższego czasu było jasne że ten "bal u Jarosława" się kończy i mieliście czas żeby się mentalnie przygotować a ty wciąż w szoku - na szczęście macie jeszcze sznur i resztki lasu co go czcigodni przodkowie nie zdążyli wyrąbać i rozkraść, jest wyjście z sytuacji
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: