Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jesienna akcja

Jesienna akcja profilaktyczna „Dbaj o zdrowie“ zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie, przy współpracy GOK w Istebnej przebiegła bardzo pracowicie. Z oferty skorzystało wiele osób.

Z akcji, która odbyła się w Strażnicy OSP w Koniakowie mógł skorzystać za darmo każdy chętny. Do wyboru była szeroka oferta badań, między innymi: oznaczanie poziomu glukozy i cholesterolu, pomiar RR tętniczego,  BMI,  tkanki tłuszczowej oraz tlenku węgla.

Barbara Kłosowska zadbała o pomiar ciśnienia tętniczego u osób odwiedzających Strażnicę OSP, natomiast  .Pastor Włodzimierz Pilch razem z wolontariuszem z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej ze Skoczowa wykonywał spirometrię i pulsoksymetrię, Tomek Pniok z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Cieszynie sprawdzał u „palaczy” tlenek węgla. Iwona Deperas udzielała porad na temat zdrowych i smacznych posiłków. Nie obyło się również bez degustacji.

Aż 120 osób w ciągu trzygodzinnej akcji skorzystało z badań oznaczania poziomu glukozy.Agnieszka Waszut - pielęgniarka zmierzyła poziom  cholesterolu we krwi 75 osobom, równie dużo chętnych skorzystało z konsultacji diabetologicznych udzielanych przez dr Grażynę Wiedermann.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: