Jedź papajem do Ochab!

Są głośne, ale maja dużą siłę i sprawdzają się w każdych warunkach terenowych. W najbliższą sobotę w Ochabach zobaczymy jak ich właściciele rywalizują o palmę najlepszego i najszybszego papaja - czyli ciągnika domowej produkcji.

Choć szybkość podczas pracy w polu czy w lesie nie jest najważniejsza a liczy się siła i zwrotność, to podczas zawodów papajów właśnie czas pokonania trasy tym razem będzie odgrywał znaczenie. Przed nami kolejna edycja wyścigu pojazdów własnej konstrukcji. Papaje – bo tak popularnie mówi się o tych pojazdach, zobaczymy w sobotę w Ochabach.

- Zapisujemy co prawda do piątku, ale jeśli ktoś jeszcze dojedzie w sobotę to nie odmówimy startu. Na teraz zgłoszonych mamy 22 załogi – mówi organizator zawodów a zarazem sołtys Ochab Maciej Bieniek. Zawody z roku na rok cieszą się większym zainteresowaniem i jak przyznaje Bieniek, zgłaszają się ekipy nie tylko z okolicznych miejscowości ale i spoza naszego powiatu.

Są głośne i nie mają atrakcyjnego wyglądu, ale konstruktorom to nie przeszkadza. A co najważniejsze, na świecie nie spotkacie drugiego takiego samego egzemplarza.
W tym roku zawodnicy startować będą w kilku kategoriach. – Robimy podział na moc silników, te pojazdy bardzo się nią różnią, ma to też wpływ na wynik. Wystartować może każdy, kto posiada taki sprzęt. Ważne, żeby był sprawny i miał dobre hamulce – śmieje się sołtys.

Zawody już w najbliższą sobotę 26 sierpnia. Odbywać się będą w okolicach skansenu – Tradycyjnej Zagrody Rolnej w Ochabach. Pojazdy pojawią się już w południe, natomiast start pierwszej załogi przewidziany jest na godzinę 14.00. Jak zapowiada sołtys - Trasa jest nieco odmienna niż w latach poprzednich. Na pewno nie zabraknie różnych szykan na trasie. Będzie urozmaicona i ciekawa.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją