Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jedni będą latać, a drudzy skakać

Pierwsze loty w tym sezonie czekają nas w najbliższy weekend. Michal Doleżal podał skład 7-osobowej kadry na konkursy Pucharu Świata w Bad Mitterndorf. Poznaliśmy także skoczków, którzy udadzą się za ocean, aby rywalizować w ramach Pucharu Kontynentalnego.

W kadrze, w porównaniu do zmagań w Willingen, nie zaszły zmiany, a to oznacza, że w akcji zobaczymy zarówno Piotra Żyłę, jak i Aleksandra Zniszczoła. Szczególnie ten drugi ma miłe wspomnienia z Bat Mitterndorf, gdyż właśnie w Austrii ustanowił swój rekord życiowy – 213 metrów.

Rywalizacja w ramach Pucharu Kontynentalnego przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. Również za oceanem nie zabraknie zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. W składzie na zawody w Iron Mountain znaleźli się Paweł Wąsek oraz Kacper Juroszek. Pierwszy z nich zanotował dobre wyniki podczas ostatnich konkursów w Brotterode, gdzie udało mu się nawet stanąć na podium, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Do Stanów Zjednoczonych wybiorą się także Maciej Kot i Stefan Hula.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: