Jednak będzie sesja nadzwyczajna w Cieszynie!

Wszystko wskazuje na to, iż w Cieszynie w najbliższy piątek (21.11) odbędzie się sesja nadzwyczajna. Radni kończącej się kadencji, w dzień wygaśnięcia swoich mandatów, będą obradować nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Propozycja zwołania sesji nadzwyczajnej w Cieszynie pojawiła się w zeszłym miesiącu podczas sesji Rady Miasta. (Czytaj również: Cieszyn sesja nazdzwyczajna).

Długo nie było jednak wiadomo, czy sesja dojdzie do skutku. Jeżeli ratusz upora się z pracami planistycznymi, związanymi ze zmianą planu to są duże szanse, że taka sesja zostanie zwołana. W innym przypadku Rada Miejska już w nowym składzie, w nieokreślonym bliżej terminie, jednak na pewno dużo później, podejmie prace nad zmianą planu i przyjmie bądź nie, decyzję w formie uchwały o zmianie tegoż planu. Wtedy wydłuży nam się cały proces planistyczny, a realizacja zamierzonej inwestycji odsunie się w czasie – mówił Adam Swakoń, zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna.

17 listopada na stronie urzędu pojawiła się jednak informacja, iż sesja nadzwyczajna zostanie zwołana w dniu 21 listopada br. W porządku obrad znajdą się uchwały w sprawie:  

  • uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru C miasta Cieszyna obejmującego częściowo tereny: Bobrka, Liburnii i Pastwisk,
  • uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Cieszyna obejmującego część terenów Małej Łąki i Boguszowic dla terenu dawnego przejścia granicznego Cieszyn - Boguszowice.

Zwołanie sesji nadzwyczajnej w takim pośpiechu jest bardzo niepoważne. Wręcz urągające pewnym zasadom parlamentarnym. Uważam, iż sesja ta nie powinna mieć miejsca – komentuje radny Eugeniusz Raabe.

Podobnego zdania jest Krzysztof Herok. Jestem przeciwnikiem uchwalenia, tak ważnego planu zagospodarowania przestrzennego, tak szybko. Można wręcz powiedzieć na kolanie – mówi Herok.

 

MSZ
 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją