Jedną nogą w finale!

Sobotni wieczór należał do gospodarzy. Podopieczni Bartłomieja Chmiela powtórzyli wyczyn z sezonu zasadniczego i ponownie pokonali Górnik Radlin przed własną publicznością.

Pierwsze starcie półfinałowe, w ramach I ligi śląskiej, padło łupem zawodników znad Olzy. Siatkarze z Cieszyna mierzą się o finał z Górnikiem Radlin, a z awansu będzie radowała się drużyna, która odniesie dwa zwycięstwa. Podopieczni Bartłomieja Chmiela nie zaczęli zbyt dobrze sobotniego spotkania, ponieważ otwierająca partia należała do gości – 25:20.

Jednak w kolejnych setach tempo dyktowali gospodarze, którzy wpierw doprowadzili do remisu, wygrywając drugiego seta 25:21, a w kolejnych partiach dwukrotnie zwyciężyli 25:16. To oznacza, że siatkarze Talent Sferawent Cieszyn przybliżyli się do awansu do finału, ale w najbliższy weekend muszą postawić kropkę nad i w Radlinie, gdzie ponieśli porażkę w sezonie zasadniczym.