Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jechali na fałszywkach

W niedzielę 13 września Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Ukrainy, którzy w trakcie kontroli posługiwali się sfałszowanymi litewskimi dowodami osobistymi.

Do zatrzymania doszło w wyniku działań związanych z zapobieganiem nielegalnej migracji. Funkcjonariusze SGz Bielska - Białej zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Do zatrzymania cudzoziemców doszło w Cieszynie podczas kontroli samochodu osobowego, którym oboje chwilę wcześniej wjechali do Polski z terytorium Czech.

- Ukraińcy przedstawili do kontroli litewskie dowody osobiste, jak się później okazało sfałszowane. Użyli ich, gdyż dwa miesiące wcześniej przekroczyli granicę polsko – ukraińską na podstawie zezwoleń MRG, a zgodnie z umową zawartą między Ukrainą a Polską, zezwolenie na przekraczanie granicy w ramach małego ruch granicznego uprawnia do pobytu jedynie w strefie przygranicznej, sięgającej nie dalej niż trzydzieści kilometrów od wspólnej granicy umawiających się stron. – informuje kpt. SG Katarzyna Walczak, rzecznik Prasowy Komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej

Cudzoziemcy usłyszeli  zarzuty użycia jako autentyczny sfałszowanego dokumentu oraz przekroczenia granicy wbrew przepisom. Ukraińcy przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat.

Mężczyźni muszą teraz opuścić terytorium Polski a także otrzymali trzyletni zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-15 22:25:17
Jedyny: Łapie się biednych Ukraińców co i tak by wpadli na wschodzie przy wyjeździe z RP.A tak tu w Cieszynie koszty dla budżetu i na wschodzie kopia tych samych czynności..Ale dzielni funkcjonariusze statystyki muszą mieć!!! I basta!!! W dzisiejszej dobie każdy nielegał się liczy.Później napiszemy że był ze Syrii albo...stamtąd skąd trzeba... taka mała kreatywność dzielnej SG...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: