Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jazz po raz 45. w Cieszynie!

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się 45. Cieszyński Festiwal Jazzowy. W ośmiu wyjątkowych wydarzeniach muzycznych będzie można posłuchać interesujących artystów z Polski, Czech i innych krajów.

45 lat to kawał historii. Jak mówi Krzysztof Puda z cieszyńskiego Domu Narodowego (który współorganizuje wydarzenie wraz z klubem Strelnice w Cz. Cieszynie) - festiwal odbywał się rokrocznie, jednak nie zawsze po obu stronach Olzy. Po naszej stronie była kilkuletnia przerwa, po której wydarzenia po polskiej stronie Olzy reaktywowano około roku 2004.

Na cieszyńskich i czeskocieszyńskich scenach występowało wiele jazzowych sław. Kto na przykład? Z bardziej znanych artystów w ramach Festiwalu wystąpili m.in. Marek Napiórkowski, Funk De Nite i Saskia Laroo, czy Jorgos Skolias - dodaje Krzysztof Puda.

Kto tym razem zagości w obu miastach nad Olzą? Jak informują organizatorzy- wśród tegorocznych wykonawców zaprezentują się między innymi Silesian Dixie Band, Fernando Saunders, Petr Litwora Kvintet, Formace Jazz Q, czy Dan Bárta & Robert Balzar Trio.

Głównym wydarzeniem imprezy będzie koncert dwóch grup - Early Birds oraz Jazz Dinos, który rozpocznie się 23 listopada o 20:00 w Browarze Zamkowym w Cieszynie.

Early Birds to zespół powstały z inicjatywy Martyny Kwolek - wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki. Jak mówią o grupie organizatorzy wydarzenia- muzyka zespołu Early Birds to przede wszystkim autorskie utwory liderki, ale również standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach. 

Jazz Dinos to z kolei zespół w skład którego wchodzą muzycy cieszyńscy, grający "od dawna" oraz "młoda gwardia" cieszyńskiej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Tym razem w programie pt. "Bossa jest dobra na wszystko" w którym znajdą się "perełki" polskiej i światowej bossy - informują organizatorzy.

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń w plakacie poniżej.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: