Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jaworze zaprasza na GODZINĘ "W"

Mamy rok stulecia niepodległości Polski. 1 sierpnia odbędą się uroczystości patriotyczne z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczególnie obchody będą odbywać się wJaworzu.


Mieszkańcy Jaworza oddadzą hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. – To kolejne uroczystości zorganizowane w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości, które obchodzimy w Jaworzu. Mamy kalendarz wydarzeń, który powstał we współpracy z organizacjami pozarządowymi, które aktywnie działają w Jaworzu. Serdecznie dziękuję wszystkim organizacjom pozarządowym za ogromne zaangażowanie. Tym razem są to uroczystości patriotyczne, które zorganizowaliśmy z okazji 74. Rocznicy Powstania Warszawskiego wspólnie z 11. Grunwaldzką Wielopoziomową Drużyną Harcerską „Impessa” – mówi Wójt Gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Plan uroczystości przedstawia się następująco:

16:20 Msza Święta w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Jaworzu
16:50 Zbiórka pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej
17:00 Syreny z okazji godziny „W”
17:05 Przemówienia oraz występ orkiestry dętej Glorieta
17:30 Przemarsz do amfiteatru
17:45 Montaż słowno-muzyczny o Powstaniu i Powstańcach w wykonaniu harcerzy z jaworzańskiej 11. Grunwaldzkiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Impessa”
Koncert Orkiestry Dętej „Glorieta”
19:00 Koncert patriotyczny Kuby Blokesza – repertuar Jacka Kaczmarskiego
20:30 Kino Letnie – film pt. „Kamienie na szaniec”

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-25 22:27:01
bronek91: 1 VIII godzina "W"- No i co obchodzimy jako naród, co świętujemy i czym się chwalimy? Rzeź przeszło 200 tys. ludzi, brak przygotowania, przegrana nie po 63 dniach ale już po 63 godzinach od momentu wszczęcia, brak planu działania, brak odpowiedniego wyszkolenia, logistyki i doświadczenia bojowego, szturmowanie wcześniej przygotowanych pozycji niemieckich bez odpowiedniej ilości broni i bez efektu zaskoczenia. Niemcy wiedzieli gdzie i jakimi siłami będą atakowani.... Całkowita indolencja i infantylność polskiego dowództwa.... Osobiście tych, co wywołali tę rzeź stawiam na równo z oprawcami z Katynia..... I przy okazji przypominam, powstanie nie tłumili tylko Niemcy, ale Ukraińcy, Azerowie i Rosjanie również. Kolejny przykład mitologizowania i fałszowania polskiej historii przez POPiS. Najgorsze w tym jest to, iż sprawcy tej rzezi, niczym stalinowscy zbrodniarze umarli we własnych łożach i do dziś nie ponieśli odpowiedzialności za posyłanie na linię frontu dzieci.... Nigdy więcej wojny w Polsce! Jak przytoczona sytuacja przypomina współczesne czasy. Brakuje tylko wojenkę z Ukrainy przenieść do Polski....
2018-07-25 22:31:24
bronek91: A co z upamiętnieniem Powstań Śląskich? Już są be, bo niezgodne z sanacyjną narracją tak skutecznie wskrzeszaną przez PiS? II RP w wyniku nielegalnego zamachu zastała zawłaszczona przez sanację i nie rozumiem dlaczego dziś pamiętamy tylko o sanacyjnej i autorytarnej tradycji.
2018-07-26 10:08:18
hanbes: bronek91: Mnie też dziwi tak nagłośnioną oprawa rocznicy godziny W...Skoro impreza odbędzie się w Jaworzu to przypuszczam że zrywy Ślązaków w 1919, 1920 i 1921 roku będą czczone w Augustowie lub np. na dworcu kolejowym we Włoszczowej...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: